Головна : Новини

Менархе: що це таке?

, 13:21
0 1494

Менархе - це ніщо інше, як 1-е менструації у дівчаток. вважається основною ознакою їх статевого дозрівання, який демонструє готовність організму дівчини до можливого зачаття нового життя. Досить важливо віддати належне увагу настання менархе, оскільки занадто пізніше або ж, навпаки, занадто раннє їх початок здатне свідчити про дуже серйозні збої безпосередньо в організмі дівчинки. Нормою є наступ 1-е місячних у віці від 12 до 14 років.

Фази статевого дозрівання

протягом всього статевого дозрівання в юному організмі протікають складні процеси ендокринного плану, формують фізичний і статевий розвиток дівчинки. Саме ж статеве дозрівання відбувається в 2 фази:

  • у 1-шу (препубертатную) фазу відбуваються скачки зростання, спостерігається розвиток таких вторинних статевих ознак, як статеве оволосіння і молочних залоз, а завершується ця фаза безпосередньо 1-ої менструацією;
  • на 2-ій фазі спостерігається завершення формування вторинних статевих ознак, а також встановлення регулярного менструального циклу.

Часто темпи зростання прискорюються десь у віці 9-11 років, статеве оволосіння – у 11-12 років, а зростання молочних залоз - в 10-11 років. Найчастіше, 1-я менструація настає в 12-13 років. Протягом наступних 1,5-2 років встановлюється регулярний менструальний цикл. Треба сказати, що в даний період місячні можуть спостерігатися з певними перервами (1-3 місяці). Овуляція у дівчини стає регулярною приблизно через 5 років після настання менархе. Оскільки розвиток і ріст організму дівчини ще не завершені на 100 %, то вагітність дуже малоймовірна, правда, і не неможлива. Згідно статистичних даних близько чверті всіх дівчаток після настання менархе мають овуляторний цикл. Але варто відзначити, що навіть якщо дівчина і завагітніє, то шанс виносити, а також народити здорового малюка - просто мізерний. Причинами цього є неповне формування органів малого тазу і анатомічні особливості, тобто організм дівчини просто ще не готовий до виношування дитини.

Відхилення

Треба сказати, що якщо статеве оволосіння і збільшення молочних залоз спостерігається у дівчаток ще до 8 років, а менархе настає до 9 років, то можна з упевненістю говорити про дуже ранній діяльності гіпоталамуса, гіпофіза і яєчників, а іноді і про гормонально-залежної пухлини головного мозку або яєчника. Також, про відхилення в розвитку ендокринного та статевого характеру слід говорити і тоді, коли у дівчинки до 14 років не спостерігається статеве оволосіння і не збільшились молочні залози, а до 16 років так і не настав менархе. Іноді можна навіть говорити і про статевому інфантилізмі.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ