Головна : Новини

Вірус гепатиту С та зовнішнє середовище

, 15:13
0 259

Гепатит С є антропонозной вірусною хворобою, що передається через кров: у медперсоналу у разі неумисного пошкодження шкіри голками інфікованих хворих, при колективному вживанні наркотичних речовин (вводяться шляхом ін'єкцій), під час різних косметологічних, а також медичних маніпуляцій (таких, як: стоматологічні процедури, татуювання, забір крові, пірсинг) або ж через інші біологічні рідини.

Варто відзначити, що побутової і контактний шлях зараження виключаються, оскільки в зовнішньому середовищі цей вірус має дуже низьку виживання. Є дуже величезний ризик передачі цього вірусу від матері до малюка безпосередньо при пологах.

На сьогодні в цілому світі зафіксовано 150,000,000 осіб, хворих на гепатит С.

Кожен рік цей штам гепатиту виявляють десь у 4,0000,0000 чол., а головною причиною зараження є поширення наркоманії. Далі ми більш детально розглянемо, що є збудником даного захворювання і С.

Що є головним збудників?

Треба зазначити, що основним збудником даного захворювання є вірус роду гепацивирусов і сімейства флавивирусов, який був ідентифікований у далекому 1898 р. за допомогою клонування генома, що, в свою чергу, був отриманий безпосередньо з крові шимпанзе, зараженого цією хворобою.

Його збудник - це вірус, який містить РНК. Його оболонкою є липидорастворимый суперкапсид. Він має сферичну форму і містить шість неструктурованих білків, що відповідають за самовідтворення. Набором генів є нефрагментированная однонитевая РНК.

Цей вірус має дуже високу варіативність – є >14 геновариантов, що, в свою чергу, мають свої характерні особливості перебігу зараження, свій % розвитку карциноматоза, а також цирозу і характеризуються трансформацією хвороби безпосередньо в хронічну форму.

Вплив зовнішнього середовища на даний вірус

Оскільки культивувати цей вірус безпосередньо на поживних середовищах майже не представляється можливим, питання стійкості даного вірусу поза тіла його носія донині залишається відкритим.
При лабораторних дослідженнях вдалося з'ясувати, що вірус гепатиту С:

  • дуже швидко руйнується при дії на нього УФ випромінювання;
  • при кип'ятінні стає неактивним протягом 120 секунд;
  • впродовж багатьох років зберігає свою активність при "-" температурах.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ