Головна : Новини

Що таке метаболізм?

, 02:05
0 286

Швидше за все, кожна людина чув про «обмін речовин» і швидше за все має уявлення про те, що це таке. По-науковому цей процес називається «метаболізмом» (дане слово походить від грецького слова "metabole", яке перекладається як «превраще­ня», «зміна»). Більш детально про метаболізмі читайте на сайті .

Метаболізм – це ніщо інше, як процес перера­лення сьеденой їжі. Даний процес включає 2-ва інших взаємопов'язаних процесу, а саме: анаболізм (тобто синтез нуклеїнових кислот, ліпідів і білків, що потрібні для об­освіти тканин і клітин безпосередньо з поглинанням енергії) і катаболізм (тобто розпад більш складних речовин на більш прості безпосередньо з виділенням енергії). При всьому цьому кількість поступаемой з їжі енергії має збігатися з кількістю енергії, що витрачатися –будь-який дисбаланс у 1-ну або ж 2-ий бік викликає проблеми зі здоров'ям, а також, зокрема, з вагою.

Нині практично немає ніяких проблем з споживанням енергії: сучасна людина, як і його давні предки, не полює на тварин, щоб добути собі м'ясо і не вирощує пшеницю, щоб спекти собі хліб – нині досить сходити в супермаркет і купити улюблені продукти, вибір яких величезний. Безпосередньо від вибраних людей продуктів також залежить його метаболізм – підсилювачі смаку, продукти швидкого приготування, полуфабри­кати істотно збільшують калорійність раціону харчування. Крім того, на відміну від предків, людина рухається набагато менше. Саме тому з'їсти дуже багато калорій і потім їх не витратити сьогодні досить просто, в свою чергу, невитрачене калорії людський організм перетворює в жир, який "прикрашає" наші частини тіла.

Різновиди метаболізму

3-ри типу метаболізму:

  • основний (базовий),
  • травний;
  • активний.

Основний метаболізм забезпечує нормальне протікання різних хім. процесів (біохімічних процесів у клітинах, жирового обміну, синтезу білка), а також механічної роботи залозисто-секреторного апарату, дихальних м'язів, серця, кровоносних судин, кишечника та інших органів.

Травний метаболізм дає їжі можливість перетравлюватися.

Витрата калорій залежить безпосередньо від манери поведінки, фізичного навантаження і способу життя. Так, активні, рухливі і метушливі люди часто витрачають більшу кількість калорій, тобто, мають більш «швидкий» активний метаболізм.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ