Головна : Новини

Аналіз крові у жінок і у чоловіків — норми і відмінності

, 14:43
0 307

І жінкам і чоловікам треба регулярно проходити лабораторний скринінг, оскільки часом лише аналіз здатний виявити проблему зі здоров'ям. Аналогічні інфекції здатні викликати абсолютно протилежні симптоми, саме тому буває дуже не просто запідозрити, що всьому виною є один і той же збудник. Наприклад, у представників сильної статі деякі хвороботворні мікроорганізми взагалі можуть себе ніяк не проявляти, в той час як у жінок вони стають дуже небезпечними (наприклад, вірус папіломи). Тому і сильній і слабкій статі потрібні регулярні обстеження, щоправда з різним підходом. Пам'ятайте про те, що навіть такі базові, класичні дослідження, як: загальний і біохімічний аналіз крові у жінок і чоловіків мають певні нюанси.

Загальний аналіз крові: яка норма?

Цей аналіз крові є базою любейшей серйозної діагностики стану організму. Його дані не містять жодних специфічних показників, тобто в переважній більшості випадків не здатні зі 100 % точністю вказати на якийсь певний діагноз, але розшифровка даного аналізу каже фахівця про що. Так, завдяки їй лікар може вибрати напрямок подальшого обстеження організму і припустити його загальний стан. Саме тому клінічний (він же загальний) аналіз крові призначають лікарі всіх профілів майже при всіх захворюваннях і скаргах. Крім того, він входить у стандарти обстеження при планових і термінових госпіталізації, а також диспансеризації.

Біохімічний аналіз крові, на відміну від загального, показує, яким чином працюють певні внутрішні органи, а також в якій кількості в організмі присутні основні вітаміни і мікроелементи.

Загальні норми аналізів для жінок і чоловіків відрізняються, що, в свою чергу, треба враховувати безпосередньо при їх інтерпретації.

Норма вмісту еритроцитів:

  • у чоловіків: 4,3-5,15 х 1012 кл/л;
  • у жінок: 4,3-5,15 х 1012 кл/л

Норма вмісту гемоглобіну:

  • у чоловіків: 135-160 г/л;
  • у жінок — 120-140 г/л (при рясних менструаціях і безпосередньо під час вагітності - гемоглобін може знижуватися).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ