Головна : Новини

Як людське здоров'я залежність від його способу життя?

, 14:55
0 292

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) – це комплексне поняття, яке включає в себе безліч складових, починаючи від емоційного настрою і закінчуючи харчуванням. ЗСЖ – це спосіб життєдіяльності, який спрямований на кардинальну зміну попередніх звичок, що стосуються відпочинку, режиму фізичної активності та їжі.

Актуальність ЗСЖ обумовлена зміною і зростанням характеру навантажень на організм людини у зв'язку з ускладненням соціальної структури, а також збільшенням ризиків екологічного та техногенного характеру. В даній ситуації турбота про самопочуття і здоров'я індивідуума пов'язана із збереженням і виживанням людини як виду.

Пояснити в кількох словах що являє собою просто неможливо. Якщо вірити офіційним визначенням, то ЗСЖ - це такий спосіб життя, який спрямований на попередження хвороб і зміцнення здоров'я. Прихильники ЗСЖ як соціологічного і філософського напряму розглядають це поняття як складову суспільного життя і глобальну проблему. Також є й інші аспекти (медико-біологічний, психолого-педагогічний) цього поняття, але між ними немає різкого розмежування, адже всі вони вирішують 1-ну задачу, а саме зміцнення здоров'я конкретного індивідуума.

Медики вважають, що здоров'я людини на 50 відсотків залежить конкретно від його способу життя, іншими чинниками впливу є:

  • генетична база – 20 відсотків;
  • навколишнє середовище – 20 відсотків;
  • рівень охорони здоров'я – 10 відсотків.

Необхідні умови і передумови для ЗСЖ:

  • Досягнення активного довголіття;
  • Повноцінний розвиток найбільш різних сторін життєвої діяльності;
  • Активну участь людини будь-якого віку до сімейної, трудової і соціальної діяльності.

Інтерес до цієї теми з'явився відносно недавно (в сімдесятих роках 20-го століття) і був пов'язаний безпосередньо з:

  • глобальною зміною середовища людського проживання;
  • збільшенням тривалості життя;
  • зміною сучасною людиною свого способу життя;
  • зростанням впливу екологічних факторів безпосередньо на людське здоров'я.

Спосіб життя сучасної людини став вести менш рухливим, він почав вживати велику кількість їжі, а також у нього з'явилося набагато більше вільного часу. А швидкість життя, при цьому суттєво зросла, а це, в свою чергу, збільшило кількість стресових факторів. Спеціалісти в області медицини відзначають, що з року в рік збільшується кількість спадкових хвороб. У зв'язку з цим дуже актуальним стає питання, як залишатися здоровою (фізично і духовно) і жити при цьому активно і довго. Ось тут на допомогу приходить ЗСЖ!

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ