Головна : Новини

Короткозорість та її причини

, 21:50
0 1787

Короткозорість – така патологія органу зору, при якому людина бачить добре тільки предмети які розташовані поблизу, при цьому предмети, розташовані віддалено видно нечітко і розпізнати їх можна з працею.

При короткозорості людина бачить особливо погано в сутінках, у вечірній час особливо важко орієнтуватися на вулиці або управляти автомобілем. Часто доводиться напружувати очі і як результат від перенапруги з'являються головні болі і втома. Але найнебезпечніше при короткозорість -  ризик відшарування сітківки, що призводить до безповоротної втрати зору.

Короткозорість може розвинутися при:

  • Надмірної дилиной очного яблука – що є основною і найбільш поширеною причиною. У кожної людини очей має приблизно однаковий розмір – 24 мм. При короткозорості цей показник зростає до 30 і більше мм, а форма очного яблука при цьому ставати елліпсовіднимі. Така форма призводить до розтягування задньої стінки ока і може призвести до небажаних змін очного дна.
  • Неправильної форми рогівки – розмір ока при цьому нормальний але короткозорість з'являється з-за надмірної рефракції ( процес заломлення світлових променів) оптичної системи ока. Промені світла сильно переломлюються і так само фокусуються перед сітківкою ока з-за чого віддалені об'єкти видно нечітко.

Причини появи короткозорості:

  1. Спадковість (Генетично обумовлена міопія), часто відіграє головну роль у причинах виникнення міопії. Якщо в одного або в обох батьків короткозорість, велика ймовірність того, що і діти також будуть страждати від даної патології.
  2. Несприятливі умови зовнішнього середовища. Особливо тривала робота з дрібними об'єктами або перебуваючи на близькій відстані від об'єкта, так звана професійна і шкільна міопія. Дуже схильні жителі міст, де багато замкнутих просторів (офіс, ліфт, автомобіль, робоче місце) і зосередиться на більш віддалених предметах немає можливості. Так само впливає тривала робота за комп'ютером, читання, в'язання, лист. У слідстві чого очі перенапружуються і стають дуже вразливими до виникнення короткозорості. В таких умовах вберегти орган зору від виникнення короткозорості можна користуючись захисними лінзами. Такі лінзи можна придбати в спеціалізованому магазині .
  3. Нестача в організмі поживних речовин, вітамінів і мінералів. В першу чергу на орган зору впливають вітаміни групи В і С, а також такі мікроелементи, як магній, цинк, марганець. Всі вони необхідні для формування тканин склери і її розвитку.
  4. Загальне ослаблення організму. Ослаблення відбувається з-за стресів, перевтоми, як результат неправильного харчування, зниження імунітету, вірусних та інфекційних захворювань.
  5. Відсутності корекції при перших симптомах міопії. Ігнорую перші ознаки короткозорості хвороба буде прогресувати і призведе до значного погіршення зору. Фахівці найчастіше рекомендують носіння спеціальних лінз, які сприяють поліпшенню зору і запобігають подальші ускладнення і розвиток міопії.
  6. Інші причини до яких можна віднести всі ті стани організму, що викликають ослаблення організму і порушення надходження поживних речовин до ока. Післяпологові травми і травми голови, підвищення внутрішньочерепного тиску та внутрішньоочного, а також інші хвороби органу зору (косоокість, астигматизм та інші).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ