Головна : Новини

Харчовий барвник Кармін (Е120)

, 10:37
0 332

Сущасна харчова індустрія прославилася тим, що для приготування різноманітних харчових продуктів використовуються багаточисленні добавки (підсилювачі смаку, фарбники та інші). Саме про одну з таких харчових добавок, а саме про Е120, ми і поговоримо в нашій статті і розповість нам про це співробітник компанії "Євроімпекс": , в якої ви можете його придбати безпосередньо.

Карміни Е120 (кармінова кислота, кошеніловий карміновий, кошеніль, екстракти кошенілі, кармін) - це натуральні барвники, які мають білі-червоний колір.

Дана харчова добавка представляє собою порошок / рідину  червоного - темно-червоного кольору. Кармін добре розчинний в етанолі та води, стійкий до впливу лугів і кислот, а також високих температур і світла.

Виробництво Е120

Природнє джерело даного барвника - це кошеніль (висушені тільця самок щитівок, комах увазі Coccus cacti чи Dactylopius coccus, що живуть на певних різновидах кактусів. У складі кошенілі містится в районі 10 % такого барвника, як кармінова кислота.

Для виробництва даного барвника комах збирають в період безпосередньо до відкладання ними яєць, далі їх чистять і сушать. Порошок, який отримують в кінцевому результаті обробляють розчином карбонату натрію чи аміаку та фільтрують.

Внаслідок дуже високої собівартості і трудомісткості процесу виробництва, Е120 є найдорожчою харчовою добавкою цієї категорії.

Область застосування

Кармін можна використовувати у харчовій промисловості в Україні, ЄС та ін. держав в якості барвника.

E 120 використовують при виробництві:

  • молочних десертів;
  • м ясних делікатесів;
  • безалкогольних, а також алкогольних напоїв;
  • ковбасних виробів;
  • кондитерських виробів.

Використання Е120 заборонене при виробництві різноманітних кошерних продуктів, оскільки цю добавку роблять із комах.

Окрім того, кармін також використовують у фармацевтичній, а також косметичній промисловостях.

Е120 і здоров'я

Згідно офіційних досліджень, за винятком алергічних реакцій, Е120 немає негативного впливу на організм людини.

В офіційних джерелах зазначені випадки появи алергії у деяких осіб безпосередньо при контакті з маззю, що містила кармін кальцію.

Згідно ж з неофіційними джерелами, у людей, які мають алергію на карміни, безпосередньо при вживанні харчових продуктів, у склад яких входити Е120, може виникнути анафілактичний шок.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ