Головна : Новини

Цистит - болісно-делікатна проблема

, 23:30
0 1333

Короткі спідниці, курточки до талії, тонкі прозорі колготи... Краса? Звичайно! Переохолодження? Само собою! А з ним перші (другі і треті) симптоми циститу. Хто переніс захворювання в гострій формі або періодично отримує його загострення, знайомий з дискомфортом «по повній програмі».

Прийшли в театр? Не можете висидіти і половину дії, що вже говорити про кіносеанс? А вдома, на роботі, в гостях? Двері туалету майже не закриваються. З діагнозом «цистит» це місце стає «найпопулярнішим».

Як ефективно вилікувати хворобу? Як не отримувати її з регулярною періодичністю? Про все це детально можна прочитати на сайті .

«Жіноча тема»

Цистит у більшості випадків - це проблема прекрасної статі. Немає жодної жінки, яка хоч раз не перенесла атаку циститу у будь-якій формі. Причина - це особливості жіночої анатомии (короткий і широкий сечовипускальний канал, що є воротами для вхідної інфекції).

У більшості випадків цистит проявляється частими і непереборними позивами до сечовипускання. Відчуття печіння, хворобливості дає знати про себе, коли добігли до туалету і «процес вже пішов». Біль зазвичай відчувається вище лонної кістки або в нижній частині spini. Дуже неприємно...

Цистит буває інфекційний та неінфекційний. Останній розвивається, коли слизова сечового міхура подразнена лікарськими засобами, які довго застосовували у великих дозах, при пошкодженні слизової оболонки сечовим камінням тощо.

Набагато частіше розвивається інфекційний цистит. Викликає його кишкова паличка або стафілокок, стрептокок - в загальному, один з видів патогенної флори. Інфекція потрапляє в сечовий міхур з уретри, а туди з піхви (коли є її запалення - кольпіт, відбувається це «на раз-два»).

Як його виявити?

Діагностика, в принципі, не складна. Лікар уточнює деякі скарги, а після направляє пацієнтку на аналіз сечі, за яким визначають посів на мікрофлору. Іноді необхідна цистоскопія (проводитися за допомогою спеціального приладу - цистоскопа), щоб мати можливість визначити вид захворювання і призначити адекватне лікування.

Найлегший і нешкідливий діагноз - «катаральний цистит», терапія його досить проста. Проліферуючий цистит - це важке, існуюче тривалий годину запалення слизової сечового міхура, що викликає значні зміни в його стінці.

До речі, в деяких випадках симптоми циститу можуть зникати без лікування. Іноді стан не викликає «ні грама» дискомфорту і виявляється при аналізі сечі, призначеному за інших причин.

Як попередити цистит?

Вісь елементарні правила на кожен день:

  • ніколи не купайтеся у холодній води (!) басейну або природної водойми;
  • не плавайте до стану тремтіння;
  • тепло одягайтеся в холодну пору - стрінги і тонкі колготки апріорі виключаються при низькій температури;
  • не переохолоджуйтеся, не сидіть на холодній поверхні лаві та ін.;
  • загартовуйтесь і приймайте вітаміни;
  • щодня дотримуйтесь інтимної гігієни.

Плюс морс, мінус соус

При гострому циститі є така ж гостра потреба в постільному режимі і рясному питві. Журавлинний морс - це ідеальне зілля в цьому стані. У добу бажано випивати до 1 л такого цілющого напою. Що стосується дієти, то обов'язково виключити на годину гострі і солоні страви, соуси, приправи, консерви, алкогольні напої.

При гострому циститі катаральної форми на третю-п'єр ятю добу такого режиму настає значне полегшення. Лікування можливе через 7-10 днів.

До лікаря, а не до подруги

Для лікування циститу використовують імуномодулятори та антибіотичні препарати. Однак ситуація, коли хвора жінка йде не до лікаря, а до «досвідченої» сусідки і отримує від неї «надійний засіб», зовсім не рідкість. Не виключено, що після його прийому підуть клінічні симптоми і стані значно легше, але інфекція тільки «замаскується», а хвороба перейде в хронічну форму.

Тому будь-яке переохолодження або стан, пов'язаність язаний зі зниженням імунітету, у майбутньому призведе до повторної атаки інфекції з вже відомими наслідками. Тривати все це може роками. Жінка змушена кутатися в теплі речі і боятися близькості з коханою людиною.

Висновок тут тільки один - потрібно йти до лікаря, який призначить бактеріологічне обстеження, коли з аналізу визначиться мікроб, який викликав інфекцію. Тільки після цього можна вибрати дієвий антибіотик, який «потрапить в десятку» і нейтралізує саме тієї збудник хвороби, який викликав запалення.

Коли антибіотичний препарат вибирають за принципом «їй допоміг і мені допоможе», він не завжди справляється з патогенною мікрофлорою. Мікроби починають звикати до препарату і безконтрольної системи лікування. Після цього навіть грамотна терапія якийсь час не матиме належного ефекту. До того ж вона стане більш тривалою і дорогою.

Зростаючий імунітет

Людям з хронічною формою циститу також необхідні імуномодулятори - засоби, які зміцнюють захисні сили організму. Однак призначають їх знову ж суворо за показаннями. Тому до питання варто підходити серйозно.

У спеціальній лабораторії стаціонару пацієнтові роблять імунограму. Там імунітет «розкладають по поличках» і спостерігають, як «відчувають себе» клітини, що забезпечують імунну відповідь організму. Це антитіла - спеціальні структури, які утворюються як реакція на віруси, бактерії, мікроби. Після визначать, в якій ланці імунної системи є збій. Тільки після такої розкладки призначать необхідні препарати.

Однак існують і універсальні засоби для підвищення імунітету, які, загалом, не мають протипоказань:

  • настоянка кореня женьшеню;
  • препарати ехінацеї;
  • пантокрин.

Важливе

Крім перерахованого, необхідно і місцеве лікування циститу: введення лікарських речовин в сечовий міхур. Серед них діоксидин, препарати срібла, масло обліпихи. Мета такої терапії - зняти запалення.

Хороший результат дає фізіолікування. Перш за все, це сидячі теплі ванни, магнітотерапія і грязелікування. Але використовують їх тільки за призначенням лікаря, який враховує клінічну картину хвороби. І якщо для магнітотерапії майже немає обмежень, то теплові процедури при наявності, наприклад, фіброміоми протипоказані однозначно.

У гострій стадії спочатку потрібно зняти запалення, а тільки потім закріпити результат фізіотерапевтичним лікуванням. Головне - фізіопроцедури не виключають антибіотичне лікування.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ