Головна : Новини

Іван-чай: Трохи історії

, 00:37
0 289

Іван-чай (кипрей вузьколистий) - це багаторічна рослина з сімейства кіпрейних з ланцетоподібними листям, яка досягає 1,5 м у висоту і має лілово-червоними (рідше білими або блідо-рожевими) квітками. Цвітіння цієї рослини триває починаючи з середини Червня і аж до середини Серпня, а плоди Іван-чаю дозрівають десь в Серпні або Вересні. До речі, в інтернет-магазині goodtraditions.ru можна купити напій .

Корисний, ароматний і смачний напій приготований з завареного сухого зніту вузьколистого був дуже популярним на Русі ще з 12 ст. (в ті часи його з задоволенням пили як незаможні селяни, так і багата знати). А з 13 ст. даний традиційно російський напій часто називали «копорским чаєм». Дану назву Іван-чаю (до речі, сьогодні воно є 1-їм з найпоширеніших) походить від назви п. Копор'є, розташованого в Петербурзькій губернії. Саме в цьому селищі, де на піщаних дюнах виростали справжні зарості зніту вузьколистого, з яких у 13 ст. місцеві ченці вперше почали виробляти «копорскій чай». З тієї пори, коли англійські моряки відвідали Копор'є випадковим чином спробували Іван-Чай, почали продавати його в Англію і інші європейські країни у досить широких масштабах. Треба зазначити, що Великобританія, яка володіла гігантськими платанциями чаю на Цейлоні та в Індії, аж до кінця 19 ст. віддавала перевагу «російській чаю» з зніту вузьколистого популярного у багатьох державах і знаменитому смаковими якостями індійського чаю.

Але в кінці 19 ст. Іван-Чай склав гідну конкуренцію "побратиму" з Індії і сильно підриває фінансову могутність East India Company (Ост-Індійської кампанії) в результаті несприятливих чуток і інтриг з боку конкурентів в сфері торгівлі чаєм, протягом короткого часу був витіснений з міжнародного чайного ринку. А революція 1917 р. і 1-я світова війна сприяли поступовому забуттю Іван-Чаю також і на російському (внутрішньому) ринку.

Нині ж, більшість сучасних жителів РФ навіть пам'ятають даному споконвічно російською напої. Але влітку природа, яка рясно прикрашає луки і поля пурпуровими квітками зніту вузьколистого, незмінно нагадує про знаменитому в минулі часи і незаслужено забутому «копорском чаї».

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ