Головна : Новини

Гіпоглікемія при цукровому діабеті: симптоми та лікування

, 07:42
0 617

Гипогликемия – це такий процес в організмі человека, коли рівень цукру в крові падає нижче норми. При цьому варто розуміти, що норма ця для кожної людини своя, вона визначається по-різному залежно від багатьох факторів. Гіпоглікемія може спостерігатися у всіх, навіть у найздоровіших людей. може впоратися з її проявами, проте слід розрізняти гіпоглікемію у здорових людей і у тіх, хто хворий на цукровий діабет. Давайте ж розглянемо особливості цього явища.

Гипогликемия у здорових людей, які не страждають порушеннями рівня цукру в крові або цукровим діабетом, може супроводжуватися дуже неприємними, проте легкими симптомами. Це запаморочення і блідість, шум у вухах, пітливість, рассеянность, неможливість сконцентрувати увагу, загальна слабкість, а також відчуття голоду і одночасно нудоти. Якщо цукор падає критично, а це спостерігається зазвичай у хворих на діабет, то можливі ці ж симптоми, але набагато більш гіпертрофовані, а плюс до них – сильне серцебиття, головний біль (спазм), порушення координації рухуий, мовлення, мислення, втрата орієнтації, судоми. Такі прояви дуже страшні, оскільки можуть призвести до коми.

Як же боротися з гіпоглікемією? Якщо ви точно знаєте, що з вашим здоров'ям все добре, при ознаках гіпоглікемії варто прийняти швидкі вуглеводи. Це може бути таблетка глюкози або якась солодкість, например, шоколад. З гіпоглікемією у діабетиків потрібно бути набагато більш уважними, тут простими заходами не обійтися, ця хвороба вимагає серйозного лікування. У першу чергу, варто лікувати діабет і чітко контролювати рівень цукру в крові, робити це постійно.

Якщо глюкометр показує, що рівень цукру увас знижений, але при цьому ви не відчуваєте симптомів гіпоглікемії, варто все одно прийняти деяку порцію швидких вуглеводів. А так як діабет супроводжується постійним підвищеним рівнем цукру в крові, то при його падінні не варто піднімати цей рівень шкідливими для діабетиків продуктами – борошняним, солодким, цукром. Використовуйте таблетки глюкози – це найкращий варіант при діабеті.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ