Головна : Новини

Хто такий лікар-вертебролог?

, 02:31
0 291

вертебрологВертеброревітологія (або вертебрологія) - це галузь медицини, що займається захворюваннями хребта, тазу і прилеглих до них тканин: їх лікуванням, профілактикою і вивченням. Своє походження термін «вертебрологія» отримав від латинського слова vertebra - спина. Захворюваннями хребта традиційно займаються такі розділи медицини, як неврологія, нейрохірургія і ортопедія.

Внаслідок розвитку медицини виявилося, що база знань про хребет людини вимагає достатнього простору для того, щоб виділити під нього окрему область. Під час наукових досліджень в області медицини, вченими медиками було виявлене велике значення благополуччя хребта у стані здоров'я всього організму в цілому. Таким чином, з'явилася вертебрологія і стала самостійною спеціальністю в медицині. До речі, в Житомирі на прийом до вертебролога можна записатися в медичному центрі "Відновлення": https://vidnovlennya.center/line/vertebrologiya/.

Хто такий вертебролог?

Із вищесказаного випливає, що вертебролог - це лікар вузької спеціалізації, полем діяльності якого є патології хребта. З огляду на відносну молодість вертебрології як самостійної галузі медицини та поширеності захворювань хребта фахівців в цій області катастрофічно не вистачає.

Посилює цю проблему ще й той факт, що вертебролог повинен мати не менше двох медичних освіт: основна по ортопедії (або неврології) і як мінімум курси по ревматології або мануальній терапії. Це слід врахувати при виборі фахівця.

Лікує лікар вертебролог наступні захворювання спини:

 • остеохондроз;
 • спондильоз;
 • кіфоз;
 • остеопороз;
 • радикуліт;
 • кісткові кісти;
 • міжхребетні грижі та протрузії;
 • інфекційні ураження хребта і прилеглих тканин;
 • сколіоз;
 • люмбаго;
 • травми спини і їх наслідки.

Потрапляють на прийом до вертебролога тільки за напрямками від інших лікарів (терапевт, невролог, ортопед), до яких звернувся хворий з пред'явленням наступних скарг:

 1. болі в різних ділянках спини, сідниць, кінцівок;
 2. незвичайні відчуття в різних частинах тіла (поколювання, оніміння, судоми, відмова (парез) кінцівок, відчуття «комах під шкірою» і багато іншого), які періодично виникають і зникають.

Лікувати саму хворобу у лікаря-вертебролога доведеться тривалий час, тому підходити до вибору фахівця необхідно з усією педантичністю. Особливо важливо це, якщо на прийом ведуть дитину, у якої життя тільки починається.

На першому прийомі між пацієнтом і лікарем повинні скластися довірчі взаємини. У лікаря повинні бути всі необхідні спеціалізації і патент, що дає право займатися практикою в області вертебрології.

Найкраще, якщо прийом буде вести фахівець з великої клініки або відомої мережі клінік. На роботу туди аби хто з вулиці не потрапляє, оскільки клініки дорожать своєю діловою репутацією.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ