Головна : Новини

Різновиди окулярів і лінз та їх особливості

, 12:06
0 1562

окуляриОкуляри - це не тільки оптичний прилад, але і стильний аксесуар. Їх використовуються для поліпшення зору, а також для захисту очей від ультрафіолету, пилу, бруду (зовнішніх впливів). А ще вони оригінально підкреслюють образ, тому завжди залишаються в тренді і користуються популярністю.

До речі, в Україні купити якісні окуляри можна в інтернет-магазині kupit-ochki.com.ua. На сайті представлені: окуляри для зору та читання (як готові, так і виготовлені на замовлення (за рецептом)), а також лінзи та оправи. Всім покупцям - футляр в подарунок.

Класифікація окулярів

Взагалі окуляри складаються із 2 елементів: лінз та оправи. На сьогоднішній день існує дуже багато різновидів лінз і їх оправ, тому ми виділимо кілька основних критеріїв, за якими вони класифікуються:

  • призначенням (для корекції / збільшення % зору, запобігання втоми, водіння, а також сонцезахисні вироби, моделі для спортсменів);
  • характеристикам лінз (індекс, форма, товщина, вага);
  • матеріалу оправ;
  • дизайну.

За оптичною дією лінзи діляться на:

  • сферичні (які служать для корекції далекозорості / короткозорості);
  • астигматичні;
  • афокальні (призначені для людей, які не мають проблем із зором).

Основні характеристики лінз

Показник індексу і дизайн визначають товщину лінз. Витончені моделі мають індекс від 1.56. Чим вище цей показник, тим тонша модель. Супертонкі лінзи випускаються зі значенням індексу, що варіюється в межах від 1.67-1.74. Товщина моделі відповідно впливає і на її вагу.

Залежно від матеріалу лінзи їх поділяються на:

  • полімерні;
  • скляні;
  • полікарбонатні.

Перший варіант є самим універсальним. Полімерні або пластикові лінзи покриваються всілякими покриттями, виробляються різних форм, фарбуються в будь-який відтінок. Даний тип не має обмежень по вибору. Можна підібрати як астигматичні моделі, так і антикомп'ютерні, поляризовані або фотохромні вироби. Полімерні лінзи можна встановлювати в будь-яку оправу: на гвинтах / волосіні, безободковую / напівободковую, титанову.

Головним достоїнством скляних моделей є їх бюджетна вартість. Але такі лінзи важкі, і не підходять для щоденного використання, вони травмонебезпечні (можуть розбитися на осколки), їх неможливо встановити в титанові, напівобідкові / безобідкові оправи окулярів.

Полікарбонатні лінзи призначені для спортсменів (наприклад, дайверів, лижників). Вони міцні, стійкі до подряпин, гнучкі, ідеально прозорі, на 30 % легші полімерного аналога. Такі моделі відмінно підходять для будь-яких типів оправ. Але вони мають і ряд недоліків: високу вартість, невеликий діапазон астигматиків, низькі оптичні властивості.

Особливості стилю

Залежно від дизайну (форми) лінзи бувають:

  1. однофокальні сферичні (самий простий класичний варіант);
  2. асферичні (це ультратонкі естетично привабливі, комфортні в носінні моделі, які чудово збільшують гостроту зору);
  3. лентикулярні (такий варіант застосовується при дуже великих діоптріях);
  4. біфокальні (з двома оптичними зонами);
  5. прогресивні (вдосконалений біфокальний варіант).

Лінзи випускаються і з певними покриттями:

  • Antifog (антизапотівання);
  • Multi (антикомп'ютерне, антистатичне, що відштовхуюче воду);
  • «антижир»;
  • антиблікове;
  • фотохромне;
  • проти подряпин та ін.

Крім того, можна купити моделі «хамелеон» (для водіїв) і з маркуванням CR-39 (призначені для фарбування).

Матеріали оправ

Для оформлення лінз в основному використовуються оправи з полікарбонату (пластика) або металу (монель, берилій, флексон, алюміній, золото, срібло, титан). Але дотримуючись модних тенденцій, виробники все частіше вдаються до застосування таких натуральних матеріалів, як: шкіра, кістки тварин, деревина.

Для більш досвідчених модників пропонуються оправи, інкрустовані дорогоцінним / напівдорогоцінним камінням.

Асортимент моделей оптичних лінз і оправ досить великий. Які краще? Вибір моделі індивідуальний в кожному окремому випадку і залежить від необхідних характеристик, призначення та дизайну, якому віддається перевага.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ