Головна : Новини

Що ваша зовнішність говорить про ваше здоровя?

, 21:45
0 1331

зовнішність і здоров'я

Гарне здоров'я - це запорука привабливої  зовнішності. Люди часто списують зморшки, проблеми з волоссям і нігтями на стрес і вік, однак вони можуть бути ознаками прихованих проблем зі здоров'ям. Далі ми поговоримо: "Що говорить зовнішність про ваше здоров'я?". Давайте розберемося.

Набряки

Стали тісними улюблені черевики? Вивихи, розтягнення, переломи та інфекції призводять до набрякання стоп і щиколоток. Вагітність, ожиріння і деякі ліки викликають затримку рідини в нижніх кінцівках. Якщо ви страждаєте серцевою недостатністю, то набряки стоп, щиколоток і гомілок виникають через порушення насосної функції серця.

Сухість шкіри

Вона часто виникає при впливі холодного повітря і гарячої води в душі. Але в деяких випадках подразнення шкіра, що лущиться, може бути ознакою зневоднення або інших проблем. При гіпотиреоїдизмі, діабеті, неправильному харчуванні, атеросклерозі артерій нижніх кінцівок або харчових розладах шкіра не отримує достатньої кількості поживних речовин, а також кисню.

Волосся на тілі

Велика кількість волосся на тілі, крім естетичного дискомфорту, може супроводжуватися проблемами зі здоров'ям. Синдром полікістозних яєчників - часта причина підвищеного росту волосся на тілі у жінок репродуктивного віку, викликає безпліддя, а також нерегулярні менструації або їх відсутність. У понад 70 % жінок з цим синдромом спостерігається гірсутизм (рясний ріст волосся на обличчі, грудях і так далі).

Зморшки

Це природна частина старіння організму, проте іноді вони служать ознакою остеопорозу. Нове дослідження виявило зв'язок між розвитком зморшок і здоров'ям кісток у жінок в ранній менопаузі. Чим більше виражені зморшки, тим вище ступінь зниження кісткової щільності. Також розвитку зморшок сприяє куріння і вплив сонця.

Випадіння волосся

Знайшли великий клубок волосся в зливі ванної? Вагітність, стрес, захворювання, лікарські препарати, гормональні зміни - все це може провокувати випадання волосся. Сухе і рідке волосся у жінок може бути ознакою порушення функції щитовидної залози. Перевірити рівень гормонів щитовидної залози можна за допомогою звичайного аналізу крові.

Почервоніння обличчя

Помітили, що червоніє обличчя? Цьому може бути безліч причин, проте часто почервоніння з больовим синдромом характерно для розацеа - хронічного захворювання шкіри. Точні причини цього захворювання невідомі. Люди з розацеа страждають від почервоніння обличчя і відчуття «припливів» внаслідок розширення судин обличчя. Згодом на обличчі формуються горбки, і відбувається збільшення носа.

Потріскані губи

Губи можуть багато чого сказати про ваше здоров'я. Сильно потріскані, сухі губи можуть бути наслідком прийому препаратів, професійних небезпек (наприклад, якщо ви граєте на духових інструментах), алергії, інфекції і так далі. Тріщини в кутах губ можуть виникати в рамках синдрому Шегрена - аутоімунної патології, яка проявляється у вигляді сухості очей, рота, шкіри, болі в суглобах.

Великі ступні і кисті

Виступаюча нижня щелепа, опуклий лоб і непропорційно великі стопами і кисті - це класичні ознаки акромегалії, гормонального захворювання, при якому гіпофіз виробляє занадто багато гормону росту. Заковика в тому, що дані зміни повільно розвиваються, тому навколишні і сам хворий не завжди їх помічають.

Чорний акантоз

Темні плями на задній поверхні шиї, які часто приймаються оточуючими за бруд, можуть несподівано опинитися чорним акантозом. Це захворювання характеризується потемнінням і потовщенням ділянок шкіри. Він може виникати у хворих з резистентністю до інсуліну, діабетом, ожирінням, раком (рідко). Тому поява чорного акантоза - це привід проконсультуватися з лікарем.

Крила метелика

Почервоніння на обличчі, що нагадує за формою крила метелика, має вас насторожити. Це симетричне почервоніння носа і щік, яке часто плутають з впливом сонця на обличчя. Цей симптом сигналізує про вовчанку - аутоімунне захворювання, яке вражає шкіру, суглоби, кров, нирки.

Деформовані нігті

Якщо ваші нігті покриті дрібними вм'ятинами, схожими на сліди від голки (симптом наперстка), то саме час піти до лікаря, а не до майстра манікюру. Нігті також можуть бути деформованими, потовщеними, коричневого або жовтого кольору. Такі зміни виникають у хворих на псоріаз, псоріатичний артрит, осередкову алопецію, пігментний дерматоз і синдром Рейтера (захворювання суглобів).

Родимки

Як зрозуміти, які родимки нормальні, а які є онкологією шкіри - меланомою? Підозрілими вважаються швидко зростаючі, змінюючі форму, асиметричні родимки неоднорідні за кольором, діаметром більше 6 міліметрів. Меланома зазвичай володіє одним і більше з перерахованих ознак. При перших змінах вам слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Жовті білки очей

Очі - це дзеркало не тільки душі, а й печінки! Якщо білки очей несподівано стали жовтіти - негайно зверніться до лікаря. Це може бути ознакою гепатиту, цирозу або порушення пасажу жовчі по жовчних шляхах.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ