Головна : Новини

Як утеплити старий будинок без помилок?

, 21:35
0 1418

утеплення будинкуТріщини на утеплених штукатурною системою фасадах або підвищена вологість в дерев'яному будинку, «закупореному» сайдингом, грибок і пліснява - ці та інші помилки найчастіше сигналізують про те, що старий будинок утеплений неправильно. Щоб цього не сталося, важливо вибрати спершу варіант утеплення і провести грамотний розрахунок системи утеплення. Що потрібно знати, щоб не допустити помилок? Про це нам розповість співробітник центру утеплення фасадів в Києві - "Ворм Хаус".

Утеплення - це комплексе завдання

Утеплення старого будинку повинно включати обстеження його огороджувальних конструкцій (стін, горищного перекриття, вікон), вибір варіанту утеплення з урахуванням результату обстеження і проводитися комплексно. Тобто необхідно утеплювати не тільки стіни, але і фундамент, горищні перекриття, укоси вікон і дверей і т. д. Особливу увагу слід звернути на так звані "містки холоду" - слабкі місця в конструкціях, через які відбуваються основні тепловтрати.

Щоб розрахувати товщину утеплювача для стін вашого будинку, можна скористатися формулою, яка враховує нормативні вимоги до опору теплопередачі стін, горищних перекриттів і т. д.

Щоб тепло добре зберігалося в вашій оселі, ви можете не скупитися на товщину утеплювача. Головне - провести правильний теплотехнічний розрахунок і не порушити температуру та вологість параметрів житла. Підвищена вологість в результаті неправильного вибору способу утеплення і розрахунку утеплювача може привести до намокання стін і подальшого відшарування шарів утеплювача. Також, на думку фахівця, потрібно враховувати при розрахунку утеплювача не тільки параметри теплозбереження взимку, але і захист від перегріву влітку. Це стосується перш за все дачних будиночків. Для захисту від річного перегріву будинку проводиться окремий розрахунок.

Не помиліться з варіантом утеплення

Запам'ятайте: утеплення стін може бути зовнішнім і внутрішнім. У старих будинках, де важливо зберегти вигляд фасаду, нерідко вибирають внутрішнє утеплення. При цьому забороняється «ховати» вологі ділянки стін під внутрішню ізоляцію, тому що це може привести до появи грибків або цвілі. Кожен варіант - внутрішній і зовнішній - має свої недоліки.

Варіант утеплення, включаючи сам утеплювач, потрібно вибирати правильно. Так, дерев'яні фасади будинку не рекомендується утеплювати пінополістиролом, тому що він має низьку паропроникність і не дозволяє дихати дерев'яним стінам і позбуватися від надлишків вологи. Те ж саме відноситься і до сайдингу, який не можна кріпити безпосередньо на дерев'яний фасад, щоб не перетворити будинок в «термос». Тому ідеальний варіант для утеплення дерев'яного будинку - це облаштування вентильованого фасаду. Конструкція вентфасада передбачає наявність повітряного зазору між дерев'яною і зовнішньою стіною, яка захищає цей фасад від втрат тепла. Через вентильований зазор з дерев'яної стіни буде виходити вологе повітря. Зовнішній навісний фасад може виконуватися з сайдингу, керамічних панелей, обшивки з плит, вагонки, імітації колоди або бруса.

Якщо все ж абстрагуватися від особливостей утеплення дерев'яного будинку, то варіантів утеплення існує безліч, наприклад, із застосуванням мінераловатних плит, пінополістиролу та інших теплоізоляційних матеріалів. Але кожен з цих варіантів має свої секрети. Так, знавці будівельної практики стверджують, що при утепленні фасадів легкої штукатурної системою можна допустити близько 300 помилок.

Проводимо розрахунок

Якщо ви вирішили вибрати систему утеплення від світових виробників, то найпростіший крок при розрахунку товщини утеплювача - скористатися спеціальним онлайн-калькулятором. Для цього вам необхідно зайти в інтернет і написати в пошуковику «розрахунок товщини утеплювача» і його торгову марку. Далі ви заносите необхідні запитувані відомості в поля калькулятора і отримуєте результат.

Можливі й інші варіанти розрахунку. У сусідніх країнах, наприклад, в Польщі, де програма енергозбереження підтримується державою, розроблені типові схеми для старих стандартних будинків: варіант утеплення, матеріал утеплювача і його товщина вибираються з урахуванням товщини стін і стінових матеріалів. Старі будинки будувалися, коли СРСР щедро постачав своїх партнерів енергоресурсами і нормативні вимоги до енергозбереження були не такими суворими, як тепер. C посиленням вимог до заощадження тепла дані схеми набули широкого поширення і публікувалися.

Також товщину утеплювача ви можете розрахувати за формулою: R = p / k, де р - це товщина шару, а k-коефіцієнт теплопровідності матеріалу. Потрібно пам'ятати, що коефіцієнт теплопровідності у різних будівельних матеріалів має різні значення. Як правило, коефіцієнт вказується виробником матеріалу серед інших важливих технічних параметрів. До слова, у цегли це одне значення, у газосилікату - інше, а у дерева - третє. Якщо розраховувати товщину утеплювача для багатошарових стін, то загальне значення термічного опору всієї стіни дорівнюватиме сумарному значенню опору теплопередачі кожного її шару, включаючи утеплювач (R = R1 + R2 + R3). Важливо пам'ятати, що загальний термічний опір огороджувальних конструкцій у старих будинків нижче сучасних вимог по термічному опору конструкцій нового житла. Найчастіше ця різниця досягає 40-50 %.

НІЯКОЇ «самодіяльність»

Вище ми навели формулу виключно в довідкових цілях. Справа в тому, що при утепленні будинку важливо врахувати безліч чинників, щоб, не дай Боже, не порушити температурно-вологісний режим в приміщенні. Таке можливо при неправильному розрахунку утеплювача, а також при неправильному виборі варіанту утеплення. Розрахунок при виборі утеплювача і його товщини потрібно провести так, щоб «точка роси» не збіглася з «точкою промерзання». Якщо це трапиться, не виключені руйнівні наслідки для вашого будинку.

Товщина утеплювача повинна бути такою, щоб матеріал стіни легко і вільно пропускав назовні надлишки вологи. В цьому випадку вона не будуть накопичуватися між стіною і утеплювачем і легко залишати стіновий «пиріг». Як відомо, у сухих стін тепловтрати значно нижчі, ніж у перезволожених. До того ж волога стіна може стати причиною порушення мікроклімату в приміщенні, приводити до виникнення грибків і плісняви.

Щоб не допустити подібних помилок, рекомендуємо за вибором системи утеплення та її розрахунком звертатися в проектні організації, фахівці яких мають відповідну кваліфікацію і досвід. Не забудьте поцікавитися, які саме проекти реалізовані даною організацією. А якщо є можливість - поговоріть з мешканцями утеплених будинків. Це застрахує вас від вибору непорядного і непрофесійного проектувальника, а отже, позбавить від непередбачених витрат.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ