Головна : Новини

Що потрібно знати про відбілювання зубів?

, 16:25
0 1289

відбілювання зубівЧи можна відбілити зуби раз і назавжди, чи здатне активоване вугілля зробити вашу посмішку білосніжною і чи так безпечні зубні пасти з позначкою «white», про це та багато іншого УкрЗахідІнформ розповіла Юшкова Юлія Андріївна, лікар-стоматолог клініки "City Smile". До речі,
відбілювання зубів в стоматології City Smile є найбільш якісним в Краснодарі.

У боротьбі за білизну зубів хтось витрачає гроші на професійне відбілювання, а хтось, не шкодуючи себе, використовує домашні методи або широко розрекламовані засоби. Як правило, результату досягають і ті, й інші - але чи варто йти в кабінет до лікаря, якщо є маса доступних способів дістати голлівудську посмішку?

Відбілювання зубів

Відбілювання - це досить дорога процедура, і не кожен може її собі дозволити, тому деякі вирішуються провести її в домашніх умовах, дотримуючись яких-небудь «народних» рецептів. Зазвичай в хід йдуть: сода, яблучний оцет, перекис водню, лимон, активоване вугілля. Наскільки безпечні подібні методи?

Юлія Андріївна: "Займатися подібними процедурами дуже шкідливо. Наприклад, сода укупі з перекисом водню володіє потужним абразивним ефектом, який замість бажаного відбілювання призведе до пошкодження емалі і згодом стане причиною виникнення карієсу. Те ж саме стосується впливу активованим вугіллям. Коли мова йде про яблучний оцт і лимони, то кислоти, які в них містяться, провокують стирання і псування зубів, це також прямий шлях до карієсу. На мій погляд, якщо ви замислюєтеся про відбілюванні, найкраще накопичити потрібну суму і зробити його в клініці або не робити взагалі, щоб уникнути ще більших проблем в майбутньому".

Що потрібно знати?

- А як ви ставитеся до паст з відбілюючим ефектом, смужок і олівців? Ці засоби досить широко рекламуються і, на перший погляд, при правильному використанні не можуть завдати шкоди зубам.
- Що стосується відбілюючих паст, вони не зовсім безпечні, навіть скоріше шкідливі для емалі зубів через абразивні речовин, що в них містяться. Смужки для відбілювання безпечні, але, на жаль, це тільки тимчасовий захід, який дає дуже нетривалий ефект. А ось часте використання так званих відбілюючих олівців може стати причиною підвищення чутливості зубів, при цьому відчутного і довгострокового ефекту очікувати від них не варто.

Якщо вас схиляють до відбілювання, обіцяючи покращити не тільки зовнішній вигляд зубів, але і зміцнити їх, знайте, що це неправда.

- В цілому відбілювання - це виключно косметична процедура, або вона до певної міри може поліпшити здоров'я зубів?
- Напевно, я зараз когось засмучу, але професійне відбілювання зубів - це процедура виключно косметична. На стан і тим більше здоров'я порожнини рота вона ніяк не впливає. Якщо вас схиляють до відбілювання, обіцяючи покращити не тільки зовнішній вигляд зубів, але і зміцнити їх, знайте, що це неправда.

- Які негативні наслідки може мати професійне відбілювання?
- У дуже рідкісних випадках пацієнти можуть зіткнутися з порушенням мінералізації емалі зубів. В цілому процедура професійного відбілювання є абсолютно безпечною і навіть необхідною, якщо у вас, наприклад, стоять вініри. В цьому випадку відбілювання вирівнює колір, робить його більш однорідним на всій поверхні зубів.

- Чи потрібно якось готуватися до кабінетного відбілювання?
- Безумовно. На прийомі лікар-стоматолог порадить вам відповідні зубні пасти, якими необхідно буде чистити зуби до і після кабінетного відбілювання. Крім того, перед цією процедурою спочатку потрібно позбутися від усіх проблем - порожнина рота повинна бути санована, тобто вилікувані всі зуби, усунуті дефекти тканин зубів, повинен бути вилучений зубний камінь, вилікуваний пародонтит і т. д. В іншому випадку існуючі проблеми можуть стати набагато більш значними, аж до втрати і руйнування зубів.

- Що краще вибрати: лазерне чи фотовибілювання?
- Насправді, обидві процедури дають відмінні результати. Тому можна сказати, що за якістю вони рівнозначні. Тут вибирає тільки пацієнт, що йому більше подобається, здається більш зручним.

- Сьогодні дуже популярна така технологія вибілювання, як Zoom. А чим відрізняється, скажімо, Zoom-1 від Zoom-3?
- Ця технологія постійно розвивається: Zoom, Zoom-1, Zoom-2 і т. д. По суті, це просто оновлені версії системи. Zoom-2 і Zoom-3 - найостанніші з них. Причому Zoom-3 на сьогоднішній день вважається найбільш ефективною. Однак зауважу, що всі варіації результативні і безпечні в питаннях кабінетного відбілювання.

- Чи можна відбілити зуби раз і назавжди?
- Це найбільший міф, який існує про відбілювання. Не можна провести одну процедуру і потім все життя насолоджуватися отриманим результатом. Однак ефект можна зберегти надовго, якщо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця. Наприклад, протягом двох перших тижнів після професійного відбілювання слід дотримуватися «прозорої дієти» і відмовитися від продуктів і напоїв, що містять в своєму складі фарбувальні речовини. Це: чай, кава, пакетований і натуральний сік, ягоди, буряк, морква, червоне вино і т. д .

Також важливо дотримуватися гігієни порожнини рота за допомогою зубних паст. І звичайно, краще забути про таку шкідливу звичку, як куріння. При дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій ефект може зберігатися від року до декількох років. При цьому зазначу, що я з обережністю ставлюся до відбілювання зубів у курців, оскільки у них ефект може протриматися навіть менше 6 місяців!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ