Головна : Новини

Сонцезахисні окуляри: Ступінь захисту

, 20:56
0 1666

Сонцезахисні окуляриКолись люди вільно дивилися на сонце та не боялися його променів. Але ті часи, давно залишилися в минулому. Погано це чи добре? За минуле століття науково-технічного прогресу екологія на планеті значно погіршилася. Озоновий шар, перешкода на шляху ультрафіолетового випромінювання, зменшився. Увійшли в ужиток такі поняття, як: «озонова діра», «сонячні бурі» та ін. Але заходи було вжито. Уже в кінці 20 століття проблемам екології приділялося багато уваги у всіх країнах, на всіх континентах.

У 21 столітті людина має намір відновити гармонію, відродити екологію. Все це попереду. А поки що влітку просто не обійтися без сонячних окулярів. Сонячні промені у великій кількості шкідливі для зору. Вони старять шкіру. Здатність організму до регенерації зменшується з кожним прожитим роком і на обличчі людини, яка їх не носить, з'являються зморшки, які поступово заглиблюються. До речі, якщо ви їх ще собі не придбати, до сайт glasses.od.ua вам в допомогу!

Види сонцезахисних окулярів

Сонцезахисні окуляри - це частина турботи про себе, зовнішність, здоров'я та ресурси тіла. Треба тільки правильно їх вибрати і очі будуть надійно захищені. Є такі різновиди, які дозволяють забути про зморшки, а ось про зір на жаль, не дбають, більш того, можуть його погіршити. Матеріал, з якого вони виготовляються - це основний критерій для оцінки ефекту від їх носіння, вибору, придбання.

Сонцезахисні окуляри, скло яких зроблене зі звичайного пластика, навіть якщо у них гарна оправа, безумовно, купувати не варто. Вони чинять негативний вплив на зір, хоча і є чудовим засобом для профілактики мімічних зморшок. Зіниці очей звужуються при погляді на світло. Це рефлекторна реакція, механізм захисту рецепторів від ультрафіолетового випромінювання. Коли ж використовуються затемнені пластикові сонцезахисні окуляри, зіниці не звужуються, організм не захищається абсолютно. Наслідки можуть бути дуже і дуже серйозними.

Чому ж пластик застосовують для створення захисної оптики? Популярність даного матеріалу серед виробників легко пояснити. Це недорогий матеріал, до того ж вельми міцний. Лінзи, виготовлені з нього, легко подряпати, зате складно розбити. Вартість в той же час дозволяє їх відразу викинути і купити нові. Відповідно, пластик можна вважати підходящим для створення оптики, що захищає від пилу та сміття. Але сонцезахисними такий тип окулярів складно назвати. Це марна аксесуар, прикраса, від якої в сонячний день краще відмовитися. У похмуру погоду небезпека сонячних опіків очей не знижується, навпаки, може збільшуватися. Даний факт підтверджують дослідження фізиків. Про нього не можна забувати. Такі сонцезахисні окуляри безпечно носити тільки в дощову погоду, восени, навесні, взимку, мабуть, якщо сніг не випав, ризик сніжної сліпоти зведений до мінімуму. Звичайний пластик пропускає 100 % ультрафіолету.

Скло - один з варіантів

Раніше такий матеріал, як скло, був дуже популярним. Використовують його для цих цілей і сьогодні, але дуже рідко. У цьому випадку захист від ультрафіолетового випромінювання відповідає очікуванням. Лінзи, виготовлені зі скла, добре захищають в сонячний день, навіть якщо затемнені зовсім небагато. З іншого боку, скло легко розбити. Воно важке, не зрівняється з пластиком. Людина, яка веде активний спосіб життя, піддає своє життя і здоров'я додатковій небезпеці, купуючи сонцезахисні окуляри з лінзами зі скла.

Сучасні технології виготовлення

Для створення сонцезахисних окулярів з міцними лінзами, здатними захистити від пошкоджень ультрафіолетовим випромінюванням, використовуються сплави пластику з додаванням спеціальних речовин, так званих абсорберов ультрафіолету. Щоб затемнити лінзи вибираються органічні барвники. В цьому випадку сонцезахисні окуляри зараховують до аксесуарів з максимальним рівнем захисту від ультрафіолету, вказують це в супровідній документації і на етикетці. Максимальний рівень захисту - це статус, який потрібно довести. Якість перевіряють вчені, експерти. Всі інші види сонцезахисних окулярів зараховують до тих, які мають мінімальний і середній рівень захисту.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ