Головна : Новини

Кодування від алкоголізму: Основні методики

, 16:01
0 1077

Кодування від алкоголізмуКодування від алкоголізму - це другий етап після виведення з запою і детоксикації організму. Після кодування бажано пройти хоча б мінімальний реабілітаційний курс, так як подолання фізичної залежності - це далеко не все, потрібна ще й психологічна стійкість перед випивкою.

Однак, кодування алкоголізму - це важлива стадія, так як тяга до спиртного - не тільки психологічна, а й фізична, і з ними обома потрібно боротися «в зв'язці». Для повної відмови від алкоголю не достатньо лише одного бажання. Далі, ми поговоримо про переваги та недоліки кодування, а також про його основні методики і розповість нам про це співробітник центру психологічної та реабілітаційної допомоги "Нет Зависимости": http://netzavisimosti.net/kodirovanie-ot-alkogolizma/.

Кодування від алкоголю: Переваги та недоліки

Переваги:

  • висока швидкість і легкість процедури (1-3 години);
  • довгий період дії.

Недоліки:

  1. Кодування не дає повного зцілення від алкогольної залежності;
  2. Процедура допомагає усунути тільки неконтрольоване споживання: тобто вже наслідки, а не фактори розвитку недуги;
  3. Тривалість кодування обмежена за терміном дії. У підсумку слід або продовжити встановлене кодування, або самостійно стримуватися. Останнє пов'язане з високим ризиком зривів.

Кодування від алкоголізму за методом Довженка

Кодування від алкоголізму за цим методом використовується з 80-их років минулого століття. Методика отримала схвалення міністерства охорони здоров'я. Вона полягає в гіпнотичній дії на хворого. При цьому вдається подолати тягу до спиртовмісних речовин, вселити конкретний термін тверезого поведінки.

Спеціаліст дає установку, яка передбачає неприязнь до аромату та смаку алкогольних напоїв.

Кодування від алкоголю гіпнозом по «якірній» та еріксоніанській техніках

Кодування від алкогольної залежності з даним способом передбачає перепрограмування і вироблення у пацієнта певного УР. Застосовуються технології НЛП. Для закріплення коду фахівці задіють «якір», тобто своєрідний стимул, який запускає механізм УР.

Еріксоніанський гіпноз - метод, при якому хворого вводять в стан неглибокого трансу. У продовження цього фахівець забезпечує програмну і досить стійку установку на тверезий спосіб життя. Метод м'який, передбачає директивні форми. Запускається процес оздоровлення всього організму.

Медикаментозна кодування від алкоголю

  1. Продетоксон. Препарати цієї групи імплантують в м'які тканини, жир або під шкіру пацієнта. Спосіб хірургічний. Лікарські компоненти повільно всмоктуються в кровоносну систему. Так відбувається підтримка певної концентрації речовини в організмі алкоголіка, через що у нього розвивається відраза до спиртного;
  2. Вівітрол. Препарат вводять в м'яз. Протягом довгого часу він блокує опіатні рецептори. Якщо випити алкоголь, не виникне ефекту ейфорії. Тому застосування подібного препарату є перешкодою зриву.

«Торпеда»: кодування від алкоголю препаратами Дісульфірам і Еспераль

Методика передбачає внутрішньовенне введення засобів. Після чого вони призводять до вироблення у хворого негативного рефлексу на будь-які алкогольні напої. Не помічається тяги до споживання спиртного. При прийомі алкоголю у людини виникають припливи, нудота, відчуття задухи та інші хворобливі фізіологічні симптоми.

«Торпеда» користується популярністю, хоча і є радикальним методом. Пацієнту вводять препарат, який сприяє усуненню біологічної залежності від алкоголю. В процесі проходить бажання постійно випивати, виробляється стійка непереносимість спиртовмісних напоїв. При цьому виникає відчуття постійної загрози здоров'ю, життю, якщо трапиться хоча б 1 прецедент споживання спиртних компонентів.

MST, SIT, NIT - теж група речовин для кодування за методикою «Торпеди». Але їх дія більш виражена. Ці засоби знижують бажання випити алкогольні напої. Реакція на ймовірне споживання спиртовмісних речовин - судомний синдром, а також зупинка дихальної функції, тобто наслідки, пов'язані із загрозою для життя. У даного медикаментозного способу є протипоказання, наприклад, це хвороби серця, печінки, гострі інфекційні процеси в організмі, індивідуальна чутливість до компонентів, ряд психічних розладів тощо.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ