Головна : Новини

Ректовагінальний свищ: Діагностика

, 00:06
0 509

Ректовагінальний свищРектовагінальний свищ - це патологічний хід, який формується в області прямої кишки, нижче піхви, і з'єднує ці два органи. Вміст кишечника за допомогою цього каналу буде потрапляти в піхву, так як тиск в кишечнику вище. Ректовагинальний свищ може сформуватися в процесі внутрішньоутробного розвитку дівчинки, проте найчастіше ця патологія носить набутий характер (більш детально про цю хворобу читайте на сайті http://www.grippa-net.net в разделе проктология).

Ректовагінальні свищі можуть бути низькими (розташовуються не вище ніж в 3 см від анального отвору), середніми (знаходяться на рівні 3-6 см від ануса) і високими (формуються вище 6 см над анальним отвором)

Діагностика

Щоб виявити наявну патологію, жінка повинна звернутися зі скаргами до гінеколога. Лікар під час огляду на дзеркалах зможе візуалізувати піхву по всій її довжині, тому виявити свищ йому не складе труднощів. Найчастіше висота розташування свища в піхві відповідає висоті його гирла в прямій кишці.

Якщо свищ має губовидну будову, то його розташування уточнюється за допомогою пальцевого обстеження прямої кишки. При бімануальній пальпації визначають ступінь рубцювання тканин, поширеність запального процесу. Чим ближче розташований свищ до шийки матки, тим складніше його візуалізація. Отже, першим діагностичним кроком на шляху виявлення свища є візуальний огляд піхви в дзеркалах.

Якщо у жінки сформувався трубчастий свищ, то їй призначають пробу з барвником. Для цього метиленовий синій змішують в рівних пропорціях з перекисом водню і проводять фістулографію. Препарати вводять через зовнішній отвір свища, який розташовується в піхві. Після цього за допомогою спеціальних дзеркал і ректоскопа оглядають просвіт прямої кишки.

Іноді лікар може відправити пацієнтку на проходження:

  • Манометрії (замір тиску в просвіті кишечника);
  • Колоноскопії (огляд кишечника);
  • Ірригоскопії (огляд кишечника з введенням контрастної речовини);
  • Контрастної рентгенографії.

Додаткові дослідження дозволяють зібрати максимум відомостей про стан здоров'я жінки.

Всім без винятку хворим призначають ректороманоскопію.

Про те, в якому стані знаходиться анальний сфінктер і наскільки виражена його недостатність, можна судити після проведення сфінктерометріі та електроміографії.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ