Головна : Новини

Весела альтернатива: Транквілізатори або антидепресанти?

, 15:19
0 674

Транквілізатори або антидепресантиТранквілізатори, антидепресанти, нейролептики - терміни, знайомі практично кожній людині, а ось в чому різниця між ними, мало хто знає. Психіатр, виходячи з конкретної ситуації, вибирає методики і підхід до кожного пацієнта. Практично завжди медикаментозне лікування поєднується з психотерапією.

Ліків для стабілізації і поліпшення стану винайдено чимало, у всіх одна функція - повернути душевну рівновагу і спокій людині. А ось чим вони відрізняються - питання, актуальне для багатьох пацієнтів. Розібратися в цьому вам допоможе стаття: "Антидепрессанты и транквилизаторы - в чем разница".

У чому ж різниця між цими медикаментами?

Незважаючи на те, що обидва види психотропних препаратів призначені для боротьби з депресією і тривожними станами, аналогічними назвати їх не можна. Відповідаючи на питання, в чому відмінність між тимолептиками і анксіолітиками, фахівці виділяють кілька основних факторів:

  • Ці групи засобів мають різну хімічну структуру, отже, вплив на нервову систему відбувається в різних напрямках;
  • Тимолептики можна приймати тривалий час, а анксіолитики призначають короткими курсами. Так як вони викликають звикання;
  • Транквілізатори краще переносяться і дають менше побічних ефектів;
  • Вони зменшують емоційну напруженість і усувають відчуття страху і паніки;
  • Антидепресанти допомагають при почутті пригніченості і туги і покращують настрій;
  • Анксиолитики представляють інтерес для реаніматологів та анестезіологів, в той час, як тимолептики - це розділ психіатрів.

Використання препаратів обох груп грунтується не тільки на загальних рекомендаціях. При виборі того чи іншого засобу лікар враховує безліч факторів. Це і вік пацієнта, і особливості перебігу захворювання.

Також важливу роль відіграють супутні патології та реакції організму на терапію. Як правило, перевага віддається складам нового покоління, що володіє меншим числом негативних ефектів, але і від традиційних ліків відмовлятися не прийнято. Загальне правило для всіх груп одне - строгі виконання вказівок психіатра і дотримання дозувань і схем.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ