Головна : Новини

Молочні зуби - варто лікувати ні?

, 17:54
0 634

Молочні зубиНарешті у малюка з'явилися зубки! Позаду безсонні ночі і капризи, пов'язані з їх прорізуванням. Але тепер почалися інші турботи: за молочними зубами потрібно доглядати не менш ретельно, ніж за постійними, а при необхідності - обов'язково лікувати. Навіщо це потрібно?

Грамотна турбота про здоров'я молочних зубів забезпечить хороший стан постійних в майбутньому, адже зачаток корінного зуба знаходиться поруч з коренем постійного, і якщо карієсом вражений молочний зуб, то шкода може бути заподіяна не тільки йому. Карієс послаблює не тільки сам зуб: інфекція поширюється на тканини навколо нього, послаблює організм в цілому. Тому молочні зуби потрібно лікувати обов'язково і своєчасно у дитячого стоматолога. До речі, якщо ви живете на Подолі та вас цікавлять стоматологічні клініки то знайти їх можна на сайті: http://101stomatolog.com.ua/ (стоматология Подола на сайте 101Стоматолог).

Як зрозуміти, що у дитини карієс?

Такий висновок можна зробити, коли:

  • на зубах з'явилися плями, колір яких може стати жовтим або коричневим;
  • ви можете розрізнити темні «дірки», порожнини в зубі;
  • дитина скаржиться на біль, ниючі відчуття;
  • зуби стали чутливими до холоду, гарячої, солодкої їжі;
  • запах з рота став гнилим.

Як здійснюється лікування?

Зараз лікування молочних зубів - абсолютно безпечна і безболісна процедура. Лікар зробить все, щоб дитина не втомилася і не відчула неприємних емоцій. Як правило, сеанс терапії займає не більше 30 хвилин, а якщо потрібно вилікувати кілька зубів, призначається 2-3 сеанса (або більше).

Новітні матеріали не тільки мають можливість надійно запломбувати зуб, але і несуть профілактичну функцію: в них містяться речовини, надовго зміцнюють зуби дитини. При необхідності проводиться професійна гігієна порожнини рота, відновлення емалі. Лікування здійснюється із застосуванням місцевих легких анестетиків у вигляді гелів, спреїв, які знеболюють ясна, щоб дитина мінімально відчула укол, а в складних випадках використовується більш глибока анестезія.

Правильна гігієна

І звичайно, батькам потрібно підтримувати здоров'я зубів свого сина чи доньки в домашніх умовах. Це означає, що потрібно привчити малюка до щоденного дворазового чищення зубів і відповідно за віком до зубної пасти і щітки.

Харчування для здорових зубів

Також потрібно звернути увагу на харчування: воно повинно бути різноманітним, насиченим кальцієм і іншими вітамінами і мікроелементами. Для здоров'я порожнини рота корисні молочні та кисломолочні продукти, яйця, риба, свіжі фрукти і овочі, вершкове масло. А ось від солодощів і газованої води, головних ворогів зубів, краще відмовитися або хоча б вживати їх тільки зрідка.

Якщо ваш малюк буде вести здоровий спосіб життя, якщо ви будете проводити профілактику карієсу та інших захворювань і регулярно показувати його стоматолога, то здорові зуби будуть забезпечені йому на довгі роки!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ