Головна : Новини

Утримання хамелеона в домашніх умовах

, 09:56
0 926

хамелеонЯкщо ви вирішили завести хамелеона в якості домашнього улюбленця, тоді вам потрібно знати, що вони віддають перевагу малорухливому способу життя, більшу частину часу просиджуючи на одному місці (в цьому можна переконатися, переглянувши фото хамелеона). Однак, в разі необхідності вони швидко бігають і спритно стрибають по гілках. Періоди активності припадають на світлий час доби, тоді як вночі хамелеони воліють спати. Незважаючи на те, що вони легко і швидко приручаються - не рекомендується випускати їх з тераріуму і зловживати тактильними контактами.

Для того, щоб до хамелеону було комфортно у вашому будинку, вам необхідно буде придбати спеціальний екзотерраріум, об'ємом 100-120 літрів, вертикального типу. В такому тераріумі обов'язково повинні знаходитися 2 лампи - одна ламп УФО випромінювання, а друга лампа для розжарювання повітря. Необхідно буде додатково подбати про підігріві дна тераріуму, який буде включатися в нічний час. У самому тераріумі обов'язково повинен буде знаходитися міні водойма, який би займав 1⁄4 частина площі. Він повинен бути не глибоким, так як хамелеон може в ньому потонути. В якості необхідних декоративних елементів знадобиться дерево (гілка або ціла корч - це залежить від розмірів вашого хамелеона і його житла), подбайте про гарну вентиляцію всередині будиночка для ящірки. Обов'язково має бути всередині тераріуму озеленення - живе або штучне, це на ваш розсуд, важливо, щоб воно було, так як без нього хамелеон буде відчувати дискомфорт.

Такий тераріум необхідно буде прибирати 1 раз в 2 дні, не рідше, тому що в противному випадку всередині нього зможе розвинутися патогенна мікрофлора, яка є шкідливою для будь-яких видів рептилій.

Загальна температура в тераріумі повинна бути 22-24 градуси вище нуля за Цельсієм, під джерелом обігріву - 30-32 градусів вище нуля за Цельсієм. УФО лампу необхідно буде включати на 6-8 годин на добу. Вологість усередині тераріуму повинна бути 30-50%.

Відносно можливості змісту в одному тераріумі пари хамелеонів, фахівці робити цього не рекомендують, так як ці створення дуже агресивно поводяться по відношенню до своїх родичів (виняток лише складає період спарювання), тому, свою самку самець може спочатку сприйняти, як ворога - а це означає, що не уникнути кровопролиття, тому, хамелеонів краще тримати в окремих екзотерраріумах.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ