Лікування спиртовою настоянкою прополісу: Все, що варто знати?
Прополіс - це речовина, що нагадує смолу, застосовується бджолами для важливих робіт у вулику - для його дезінфекції, формування проходів в ньому, нейтралізації сторонніх об'єктів і тріщин, створення забруса для сот.
Не можна сказати, який саме колір має дана речовина. Це залежить від місця, де його збирали, і від умов зберігання, тобто прополіс може бути і жовтим, і червоним, і темно-зеленим. Температура визначає консистенцію прополісу - при високій - він м'який і тягнеться, а при низькій температурі - твердий і легко розсипається. Його запах можна описати як смолистий, а текстуру можна назвати однорідною.
Основний компонент хімічного складу прополісу - флавоноїди (25 % складу). Також в ньому присутні:
- мінеральні речовини;
- спирти;
- амінокислоти;
- органічні кислоти;
- ефіри;
- альдегіди.
Прополіс і спирт
Ще одним штрихом до незвичайності прополісу служить його здатність не тільки зберігати, але й розкривати свої цінні властивості після обробки високими температурами. Так як прополіс рідкий і пластичний тільки в момент його формування бджолами або під впливом тепла, а використовувати його в твердому вигляді важкувато, на допомогу приходить спирт. Задіявши його в якості розчинника, можна "розтопити" бджолиний клей, не втративши при цьому його важливі властивості. До речі, прочитати інформацію про те, як приготувати спиртові настоянки прополісу можна на сайті https://propolis.wiki/.
Спиртова настоянка прополісу допомагає вилікувати захворювання різного походження:
- Інфекції. Засіб знищує і виводить шкідливі мікроорганізми;
- Авітаміноз. Настоянка містить в собі велику частину всіх необхідних вітамінів;
- Отруєння. Прополіс допомагає виведенню з організму токсинів;
- Фізичні ушкодження. Усуває запалення і запускає регенераційні процеси при опіках, травмах, ранках;
- Серцево-судинні захворювання.
Найчастіше для спиртового настою використовується заморожений прополіс, який подрібнюють на тертці, а потім занурюють у холодну воду. Таким чином замазка чиститься, адже все непотрібне піднімається на поверхню і його легко видалити, виплеснув з водою. Після очищення прополіс повинен просохнути.
Щоб зробити 10% спиртовий розчин, вам знадобиться 10 грам подрібненої узи і 100 мл спирту фортеці 70 . Замість спирту можна використовувати горілку, в кількості, що перевищує кількість спирту в 1,6 раз.
Як приготувати спиртову настоянку з прополісу?
Приготувати настойку можна таким нескладним способом: робиться водяна баня, на якій спирт і прополіс нагрівають до 50 C. Незадовго до моменту кипіння суміш перемішується і забирається з вогню, а потім переливається в банку крізь шари марлі. Щільно закрита банка ставиться в темряву і прохолоду.