Головна : Новини

Лікування спиртовою настоянкою прополісу: Все, що варто знати?

, 17:36
0 493

настоянка прополісуПрополіс - це речовина, що нагадує смолу, застосовується бджолами для важливих робіт у вулику - для його дезінфекції, формування проходів в ньому, нейтралізації сторонніх об'єктів і тріщин, створення забруса для сот.

Не можна сказати, який саме колір має дана речовина. Це залежить від місця, де його збирали, і від умов зберігання, тобто прополіс може бути і жовтим, і червоним, і темно-зеленим. Температура визначає консистенцію прополісу - при високій - він м'який і тягнеться, а при низькій температурі - твердий і легко розсипається. Його запах можна описати як смолистий, а текстуру можна назвати однорідною.

Основний компонент хімічного складу прополісу - флавоноїди (25 % складу). Також в ньому присутні:

 • мінеральні речовини;
 • спирти;
 • амінокислоти;
 • органічні кислоти;
 • ефіри;
 • альдегіди.

Прополіс і спирт

Ще одним штрихом до незвичайності прополісу служить його здатність не тільки зберігати, але й розкривати свої цінні властивості після обробки високими температурами. Так як прополіс рідкий і пластичний тільки в момент його формування бджолами або під впливом тепла, а використовувати його в твердому вигляді важкувато, на допомогу приходить спирт. Задіявши його в якості розчинника, можна "розтопити" бджолиний клей, не втративши при цьому його важливі властивості. До речі, прочитати інформацію про те, як приготувати спиртові настоянки прополісу можна на сайті https://propolis.wiki/.

Спиртова настоянка прополісу допомагає вилікувати захворювання різного походження:

 1. Інфекції. Засіб знищує і виводить шкідливі мікроорганізми;
 2. Авітаміноз. Настоянка містить в собі велику частину всіх необхідних вітамінів;
 3. Отруєння. Прополіс допомагає виведенню з організму токсинів;
 4. Фізичні ушкодження. Усуває запалення і запускає регенераційні процеси при опіках, травмах, ранках;
 5. Серцево-судинні захворювання.

Найчастіше для спиртового настою використовується заморожений прополіс, який подрібнюють на тертці, а потім занурюють у холодну воду. Таким чином замазка чиститься, адже все непотрібне піднімається на поверхню і його легко видалити, виплеснув з водою. Після очищення прополіс повинен просохнути.

Щоб зробити 10% спиртовий розчин, вам знадобиться 10 грам подрібненої узи і 100 мл спирту фортеці 70 . Замість спирту можна використовувати горілку, в кількості, що перевищує кількість спирту в 1,6 раз.

Як приготувати спиртову настоянку з прополісу?

Приготувати настойку можна таким нескладним способом: робиться водяна баня, на якій спирт і прополіс нагрівають до 50 C. Незадовго до моменту кипіння суміш перемішується і забирається з вогню, а потім переливається в банку крізь шари марлі. Щільно закрита банка ставиться в темряву і прохолоду.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ