Головна : Новини

Якщо молочні зуби не лікувати, можуть постраждати зачатки постійних

, 15:16
0 582

молочні зуби

Багато батьків вважають, що немає нічого страшного, якщо у дитини псується молочний зуб, мовляв, все одно випаде, тому і не звертаються до лікаря. Це не правильно! Через неліковані молочні зуби можуть постраждати постійні. Дитячі стоматологи взагалі наполягають на тому, що навіть немовля, у якого прорізалися перші зубки, бажано показати фахівцеві. До речі, в Тимашевську хороші фахівці працюють в дитячій клініці (детской клинике в Тимашевске) «ПРЕМЬЕР-МЕД»: http://www.premermed.ru.

Чи часто у малюків до року буває карієс?

Карієс частіше розвивається після року, але деколи доводиться лікувати і в немовлят. Зазвичай це пов'язано з похибкою в харчуванні, коли малюк буквально не випускає з рота соску з пляшечкою або, перебуваючи на грудному вигодовуванні, «висить» на маминих грудях. Вуглеводи з дитячої суміші та навіть материнського молока осідають на зубки, а мікроби переробляють їх в кислоту, яка розчиняє емаль - виникає ранній карієс (його іноді називають пляшковим).

Багато батьків не знають, що чистити слід навіть перший зубок немовляти. Спочатку за допомогою м'якої тканини - баєчкі, змоченої в кип'яченій воді, а потім - спеціальною щіточкою з полімерною щетиною. Деякі щітки можуть вдягатися на палець, а є і звичайні, з м'якою щетиною і маленькою голівкою. Спочатку малюку чистять зубки без пасти, а потім застосовують дитячу зубну пасту, що містить необхідні елементи - кальцій, фтор, вітамінні добавки, які благотворно впливають на зуби і ясна. Дитяча паста безпечна і не зашкодить, якщо малюк проковтне невелику її кількість.

Як лікують карієс у маленьких дітей?

Дорослі часто вважають, що при карієсі треба обов'язково свердлити і пломбувати зуб, але це не так. На ранніх етапах процес можна зупинити, обробивши зубки спеціальними розчинами. Звичайно, дірку доводиться чистити і пломбувати. Однак зробити це можна як бором, так і спеціальними інструментами, які прибирають змінені тканини.

Грудничка в сім-вісім місяців бажано показати стоматологу. Що можна побачити в такому віці?

Лікар дивиться, яким прорізується перший зуб, чи немає вроджених вад розвитку, а також з'ясовує у мами фактори ризику стоматологічних захворювань. Якщо під час вагітності у жінки був токсикоз або інші проблеми зі здоров'ям, молочні зуби іноді формуються неідеально. На них можуть впливати патологічні пологи, важкий стан дитини після появи на світло, штучне вигодовування і постійне використання соски, відсутність гігієни.

Після цього дитину часто потрібно показувати стоматологу?

Бажано дивитися діток раз в три місяці, щоб нічого не упустити. Якщо малюк здоровий, не має чинників ризику, мама правильно доглядає за його зубами, то можливий огляд раз на півроку. На прийомі лікар навчає батьків, як правильно чистити зуби дитині (в три роки це роблять в основному дорослі), рекомендує щітку, пасту. При необхідності проводить професійну чистку зубів. Малюкові приємно, адже щітка лоскоче в роті, а заодно він привчається до гігієни і звикає до того, що візит до стоматолога - це не страшно. Щоб запобігти появі карієсу, лікар обробляє зуби спеціальними розчинами (сполуками фториду, кальцію), іноді проводить герметизацію борозенок на жувальних поверхнях зубів, адже мікроби з'являються там, де затримується їжа.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ