Головна : Новини

Квартира за турботу: Хитрощі договору довічного утримання

, 19:13
0 1168

договір довічного утриманняНа ринку нерухомості одиноким городянам активно пропонують укладати договори, за умовами яких в обмін на довічний догляд від них вимагається подарувати квартиру певного приватній особі, або фірмі.

Договір, згідно якого громадянин передає свою квартиру у власність другому громадянину чи фірмі в обмін на зобов'язання доглядати за ним, є різновидом договору постійної ренти і професійною мовою юристів іменується договором довічного утримання (детальну інформацію про нього можна прочитати на сайті).

Рента: Що це?

Важливо відзначити, що в даному договорі рентою є не грошова плата, а саме задоволення потреб громадянина в натуральній формі, такі як догляд за ним у вигляді послуги з супроводу до медичного закладу, оплата комунальних платежів, покупка ліків та продуктів і багато іншого. До речі, в договорі довічного утримання може бути передбачена навіть оплата ритуальних послуг, які потрібно надати, коли одержувач ренти відійде в інший світ.

До складання договору потрібно підійти якомога прискіпливіше, щоб в ньому було прописано вичерпний перелік послуг. Договір обов'язково повинен бути завірений нотаріусом і підлягає державній реєстрації. Це захищає обидві сторони, оскільки нотаріус не тільки становить перевіряє документ, але також роз'яснює умови сторонам угоди.

Одержувач ренти: Що потрібно знати?

Для одиноких літніх людей договір довічного утримання з утриманням дуже зручний, але лише за умови, що друга сторона сумлінно виконує покладені на неї зобов'язання. Якщо ж у громадянина (одержувача ренти) виникають претензії щодо якості догляду, то такі претензії слід направляти в письмовому вигляді рекомендованим листом на адресу платника ренти. Якщо мова про літнього чоловіка, та ще й інваліда, який не може самостійно вийти з дому, то в цьому випадку громадянин може передати свою претензію особисто під підпис тій особі, яка піклується про нього за договором. А може попросити другу сторону готувати щомісячні акти про надані послуги, які одержувач ренти або буде підписувати, або вказувати зауваження, які треба усунути.

Претензії на адресу іншої сторони є доказом невиконання своїх зобов'язань і, відповідно, підставою для розірвання договору. При істотному порушенні платником ренти своїх зобов'язань одержувач ренти має право вимагати повернення нерухомого майна або виплати викупної ціни. Сторони ще на етапі укладання договору можуть такі умови конкретизувати. У цьому їм допоможе нотаріус, або юрист.

Платник ренти: Що потрібно знати?

Що ж стосується іншого боку - платника ренти, то йому при укладанні договору важливо, перш за все, перевірити всі документи на квартиру - чи не містять вони відомостей про обтяження чи домагання третіх осіб. Крім того, важливо упевнитися, що господар квартири не страждає психічними захворюваннями, щоб уникнути в подальшому оспорювання дійсності укладеного договору.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ