Головна : Новини

Історія відкриття перекису водню

, 02:06
0 724

Перекис воднюПерекис водню, як і будь який інший медичний засіб, має свою історію відкриття. Давайте ж розглянемо її, а розповість нам про це співробітник компанії "Flory Spray", яка безпосередньо випускає  косметичний спрей перекису водню.

У 1818 році французький вчений Луїс Тенар отримав його в результаті реакції пероксиду барію (ВаО) і сірчаної кислоти (H2SO4). Дана речовина називалося «окислена вода», яка була в 1,5 рази важча за воду, випаровувалася повільніше, а розчинялася в ній в будь-яких пропорціях. Пероксид барію Луїс Тенар отримав, нагріваючи оксид барію в повітрі. Потім французький хімік протягом декількох років вивчав отримане речовина, яке йому вдалося отримати практично в чистому вигляді з урахуванням нестабільності перекису.

У Берліні в 1873 році почалося промислове виробництво. На початку 20-го століття використовувалася електрохімічна технологія виробництва H2O2. Дана технологія грунтувалася на електролізі сульфату калію або сірчаної кислоти, проте, термін придатності був досить маленьким - пару тижнів. Активно перекис водню випускалася концентрацією в 30 %, яка використовувалася для відбілювання тканин і 3% і 6% концентрацією для використання в побуті. Обсяг випуску H2O2 зріс в 1930-1940-х роках.

Фашистські вчені застосовували H2O2 в конструюванні жідкостнотоплівного ракетного двигуна. Винищувач «Комет» використовували для оборони Німеччини під час Другої Світової війни. Винищувач працював за рахунок реакції перекису з метанолом, гидразином. Літак розвивав швидкість до 965 км / ч. Також пероксид водню був складовим компонентом в балістичної ракети. Такі ракети наводилися в дію з похилою платформи за допомогою катапульти поршневий, яка викидає в повітря завдяки потоку водяної пари, кисню, які утворювалися в результаті реакції 100 кг перекису і перманганату калію. Для цього використовувався пероксид концентрацією в 80%.

Широко застосовуватися перекис водню стала тільки через сто років, після її відкриття, після того як Вилькенштейн отримав H2O2 в чистому і безпечному складі. На сьогоднішній день 3 % розчин перекису - це відмінний антисептик, що зберігається в кожній домашній аптечці, який можна вільно купити в кожній аптеці.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ