Головна : Новини

Сучасні стоматологічні матеріали. Що краще вибрати?

, 10:54
0 427

стоматологічні матеріали

Хоча б раз у житті людина стикається з проблемою пломбування зубів, і тоді постає питання: «А який матеріал для пломби краще вибрати?». Про це нам розповість співробітник інтернет-магазина https://100mat.com.ua/soco, в якому безпосередньо можна купити якісні стоматологічні матеріали від всесвітньо відомого бренда Soco.

Пломби: Які вони бувають?

Пломба зуба - це найпоширеніший спосіб відновлення зруйнованих зубів. Вони бувають різними, і відрізняються одна від одної, по-перше, призначенням (тимчасові та постійні пломби), а по-друге, матеріалом виготовлення.

Тимчасові пломби використовуються для ізоляції лікувальних прокладок і ставляться на короткий термін. Вони абсолютно нешкідливі.

Постійні пломбувальні матеріали поділяються:

  • цементи;
  • металеві пломби;
  • пластмаси;
  • композитні матеріали.

Металеві та пластмасові пломби, незважаючи на міцність, зараз використовуються дуже обмежено через їх високу теплопровідність та токсичність. Перевага віддається цементним і композитним: перші перешкоджають утворенню вторинного карієсу, а другі підходять для художньої реставрації зубів.

Цементи

З цементів найбільший інтерес представляють скломірні цементи. У них низька токсичність, хороша міцність та твердість, тому їх часто використовують для пломбування молочних зубів. Ще однією важливою перевагою таких цементів є виділення фтору в тканини зуба протягом тривалого часу після постановки пломби, що є важливим в профілактиці вторинного карієсу.

Композити

І, звичайно, сама використовувана група матеріалів - це композитні. Композити - це комбінація 2 хімічно різних матеріалів (неорганічного наповнювача та органічного мономера) та світлового або хімічного затверджувача.

Чим менша величина частинок наповнювача, тим краще полірується матеріал, виграє естетика, але такі матеріали менш міцні, і навпаки. Тому при пломбуванні фронтальної групи зубів краще використовувати мікронаповнювані матеріали, а для жувальної - макронаповненювані, які за міцністю не поступаються амальгамі.

Для великих реставрацій з високими естетичними вимогами були створені нанонаполненние композити з відмінною полірованого до «сухого» блиску, і ефектом «хамелеона». Для посилення зв'язку з зубом композити ставлять на спеціальний «клей» - адгезив.

Цементи і композити в одному

Існує велика група матеріалів, що поєднує в собі властивості композитів і скломірних цементів, які доцільно застосовувати, якщо потрібна хороша естетичність і протикаріозна дія. Вони дуже добре підходять для реставрацій молочних зубів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ