Головна : Новини

Типи греблі та турів в рафтингу

, 20:43
0 1711

 рафтингЗ тим шаленим ритмом життя, що є у великому місті, людина почувається вичавленим лимоном. Робота - дім, дім - робота і так до безкінечності. Здається, що ми не живемо, а просто існуємо. Саме тому, люди завжди в пошуку якісного відпочинку.

Далі, ми поговоримо про один із його різновидів, а саме, рафтинг. І розповість нам про нього співробітник "Рафтинг Центру" у м. Сколе, де кожен бажаючий може записатись на рафтинг Львів.

Рафтинг: Типи греблі

В рафтингу є 3 основні типи греблі:

  1. Перший - за допомогою звичайних розпашних весел, які закріплені на спеціальній рамі.
  2. Також застосовують спосіб греблі, як для каное, при якому веслярі рівномірно розташовуються по периметру бортів. Вони сидять на гондолах, а ноги зафіксовані в спеціальних петлях на дні рафта. Найдосвідченіші учасники знаходяться ззаду, виконуючи роль рульових, і віддають команди іншим. Часом цим займається одна людина, яка є командиром групи.
  3. Існує також комбінований спосіб, коли гребцям на розпашних веслах допомагають каноїсти.

Але який би спосіб не був обраний, головне - це злагоджені дію всієї команди, синхронна робота по утриманню рафта в потрібному положенні та жорстка субординація, яка допоможе успішно закінчити сплав.

Рафтинг: Типи турів

Всього існує шість рівнів (категорій) складності рафтинг-турів, починаючи від самого простого до найскладнішого, відповідно:

  • До 3 рівня тури передбачають участь людей, що не мають спецпідготовки, вони сидять на бортах рафта, слідуючи командам інструктора. У деяких випадках веслярі знаходяться всередині рафта, прямо на ребрах жорсткості, і непогано виконують роль пуфів.
  • Починаючи з 4 рівня для допуску до проходження вимоги посилюються;
  • А ось 6 рівень пройти можуть лише досвідчені професіонали.

Особиста безпека забезпечується засобами захисту: касками, рятувальними жилетами. Якщо сплав здійснюється в холодній воді, то до них додаються неопренове взуття та гідрокостюми.

На популярність того чи іншого маршруту впливає безліч факторів, серед яких головними є:

  1. Так як вся суть рафтингу заключається в проходженні перешкод, то на першому місці стяїть - кількість цікавих ділянок і ступінь складності.
  2. Далі йдуть наявність пам'яток (водних і історичних), які можна побачити при подоланні маршруту.
  3. Розташування та можливості дістатися до точки старту. Адже деякі тури можуть проходити в найвіддаленіших місцях планети, до яких дістатися можуть не всі.

Але навіть на найпростішому маршруті рафтинг по ріці не перестає бути екстремальним заняттям. І воно несе в собі як неабияку дозу адреналіну і вражень, так і якусь частку ризику. Існує думка, що цим можуть зайнятися повні новачки, без порад і керівництва досвідченого гіда, - але вона в корені невірна. Це захоплююче заняття, що безпечне тільки при дотриманні певних правил, наявності досвідченого супровідника і відповідної підготовки ділянки річки. Звичайно, в порівнянні з веслуванням на байдарці або каяку, що вимагають тривалих тренувань, рафтинг здається відносно легким і щадним способом підкорити річку. Але це не заважає його популярності, і любителі екстриму серед непрофесіоналів оцінили його по достоїнству.

Висновок

Гребля в рафтингу не є самоціллю. Це можливість отримати ті незабутні відчуття та яскраві враження, які недоступні в повсякденному житті. Де ще можна відчути шалений прилив адреналіну від боротьби з безжалісною стихією на крутих ділянках шляху і наступне за нею умиротворення і спокій на тихій воді? Вирішивши зайнятися ним, ви на собі зможете відчути всі принади (втім, як і тяготи) життя туриста: опиниться в лоні незайманої людиною природи, заспівати пісні під гітару біля нічного багаття, поспілкуватися з цікавими та незвичайними людьми, наповнити пам'ять спогадами, а альбом - фотографіями.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ