Головна : Новини

Методи лікування гаймориту

, 19:29
0 1637

Напевно, немає такої людини на планеті, який хоч би раз в житті не мав нежиті. У північних широтах, де наблюдается явно виражена зміна сезонів (від теплого літа, до холодної зими), нежить, найчастіше, є супутнім симптомом простудних і вірусних захворювань. Сам по собі нежить не такий страшний і вчасно розпочате лікування (а тим більше профілактика) вирішують проблему досить швидко. Але якщо не приділити йому належної уваги і запустити, то звичайная вірусна інфекція або застуда може перерости в гостру бактеріальну фазу, з подальшим хронічним характером. Подібний запальний процес, спровокований бактеріальною інфекцією має загальну назву синусит. Найбільш поширений його вид, при якому спостерігається запалення верхньощелепної (гайморової) пазухи, називається гайморитом.Як правило, гайморит розвивається, як ускладнення, коли запущено основне захворювання (нежить, ГРВІ, кір, скарлатина та інші). Особливість гайморової пазухи полягає в тому, що вона фізично має контакт (пов'язана через канал) з носовою порожниною. Саме через цей канал в пазуху і можуть потрапити хвороботворні бактерії, що викликають потім запаленаний процес. Крім цього бактерії, можуть потрапити в пазуху і внаслідок запальних процесів у верхньому зубному ряді і патологічних порушеннях сполучних канальців. Вирішення цієї проблеми в клінічних умовах може відбуватися двома основними способами:

- консервативний. Його ще можна назвати. Він поєднуєт судинозвужувальні і протизапальні препарати, промивання носових пазух, фізіопроцедури. Спосіб досить тривалий;

- хірургічний. Використовується при тяжкому перебігу захворювання і полягає в проколі пазухи, з подальшою відкачкою гною, промиванням і обробкою антибіотиками. Це досить ефективна методика,яка приводить в дуже швидкому одужанню, на також привертає до досить високого (у відсотковому співвідношенні) ризику рецидиву і, отже, перетікання захворювання в хронічну стадію. Тому, для запобігання хронічної фази і необхідності регулярних проколювань (чим, до речі давно не займаються на заході), необхідна профилактік та швидке реагування (у разі розвитку захворювання). Комплекс невідкладних заходів для самостійного домашнього лікування гаймориту включає наступні кроки:

- зупинка прогресування інфекції. Можливе застосування натуральних антибіотиків типу колоїдного срібла;

- зміцненняе імунітету;

- промивка носових пазух, для видалення утворився гною. Використовуються водні розчини на основі морської солі;

- застосування масляних (Не судинозвужувальних) крапель для запобігання пересихання полоти;

- зігріваючі процедури, возможно на основі бальзаму "Зірочка", для посилення кровообігу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ