Головна : Новини

Дезінфікуючі засоби в медицині: як вибрати?

, 17:22
0 477

дизінфекція в медициніПеред головною медсестрою стоїть організаційне завдання - визначити коло дезінфікуючих засобів, що застосовуються в медицині, обсяг закупівель і норми запасу, необхідні для медустанови.

Законодавчо не регламентовано, які саме засоби вибирати. Тобто в існуючих нормативно-інструктивних документах немає алгоритму їх вибору - є тільки інформація про дезінфектантів, зареєстрованих в Україні.

Ефективна система вибору таких засобів враховує умови конкретного медзакладу, профіль медичних послуг, зручність, дезінфікуючі властивості. До речі, придбати ефективні дезінфікуючі засоби можна пройшовши за посиланням.

Як правильно вибрати дезінфікуючі засоби?

Для правильного вибору з довгого переліку назв дезінфікуючих засобів, що застосовуються в медицині для дезинфекційно-стерилізаційних процедур, необхідно визначити:

 1. об'єкт знезараження;
 2. джерела інформації про препарати;
 3. основні критерії вибору;
 4. значення кожного критерію;
 5. основну групу обраних препаратів.

Окрім того, потрібно звести всі отримані дані в спец. таблиці, оцінити та вибрати підходящий варіант. Застосування дезінфікуючих засобів в медицині може бути різним. Залежно від об'єкта знезараження можна виділити наступні основні групи дезінфікуючих засобів для:

 • знезараження поверхонь, приміщень, санітарно-технічного обладнання;
 • дезінфекції виробів медичного призначення;
 • передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення;
 • знезараження рук;
 • дезінфекції відходів;
 • обмеженого кола інструментів.

Вибирати можна окремо з кожною з вищезгаданих груп дезінфектантів. Однак існують універсальні засоби, здатні задовольнити майже всі потреби медустанови в зазначених засобах. Також слід пам'ятати, що використання декількох найменувань дезінфектантів в одному медустанові може ускладнити роботу молодшого і середнього медперсоналу, оскільки у кожного засобу свої особливості: режими застосування, умови приготування тощо.

Повна інформація про властивості сучасного дезинфікуючого засобу в медицині міститься в інструкції по застосуванню. Іноді в інструкції до інструменту або обладнання можуть вказувати препарати, рекомендовані або які не рекомендовані для його обробки. Основними джерелами інформації, які можуть стати підмогою у виборі препаратів для знезараження, є методичні вказівки, затверджені МОЗ України, або інструкції до обраних як переважні медучреждением засобів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ