Головна : Новини

Медична 3D-друк

, 10:17
0 1862

Безсумнівно, всі нові технології вихором вриваються в наше життя, змінюючи не тільки її перебіг, але і наш погляд на буденні речі. За допомогою 3D-принтерів створюють тепер практично все, починаючи від різних видів сувенірної продукції і закінчуючи їжею. Але ще цікавіше, що зовсім недавно друк асоціювалася у нас лише страдіціоннимі, мається на увазі же завжди була святая святих, де відбувається певне дійство, в таїнство которогоне кожному судилося зануритися. Всучасному світі 3D-друк стала використовуватися в трансплантології, протезуванні, стоматологічній практиці, пластичної хірургії і в багатьох інших медичних сферах, нерідко повністю проникаючи в робочий процес, а часто і просто доповнюючи його технологіями.

Застосування 3D-формату у медичній практиці

3D-принтери використовуються для створення слухових апаратів всередині вуха, а також вони зробили можливою розробку індивідуальних протезів. За допомогою таких апаратів можна виготовляти потрібний виріб з ювелірною точністю аж до міліметра. Причому такі протези обходяться набагато дешевше, ніж традиційні.

Мабуть, найактивнішим користувачем 3D-печатістала стоматологія. Менше 10 років тому одна з компанійпредставіла на ринку капи, які були віддруковані на 3D-принтері (до слова сказати, проводиться на схожому обладнанні). Кожні два тижні їх друкують заново — залежно від змін, що відбуваються в ротовій порожнині. Крім цього, вони практично не видно на зубах і не заподіюють недоубств пацієнтові. Іспользованіетакіх3D-технологій зробило процес створення зліпків зубів і щелеп в целомудобнее, простіше і швидше.

Активно застосовується 3D-друк і в трансплантології, де з'явилася можливість створювати цілі органи. Американцям удалось створити екзоскелет для дівчини, яка була обездвижена через травму. У Бельгії молодій жінці пересадили щелепу, створену таким способом. Російські вчені також активно працюють над розвитком регенеративної медицини. Вже зараз розробляються методи тривимірної органної друку, яка дозволить зробити весь процес трансплантології більшбезпечним і простим.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ