Головна : Новини

Лазертаг: що це таке?

, 21:08
0 1121
Лазертаг

Фанати лазертагу небезпідставно вважають його спортом нового покоління. З ними одностайна переважна більшість гравців-аматорів, які заявляють, що лазертаг — це захоплива, видовищна та динамічна гра для дорослих і дітей. Але ви, напевно, навіть не уявляєте собі, що це таке, раз задаєтесь цим питанням. Спеціально для тих, хто намагається зрозуміти, що таке лазертаг, ми й підготували короткий «лікнеп» на цю тему. До речі, якщо ви зі Львова і хочете пограти в лазертаг, тоді вам варто відвідати клуб Б3 (детальніше читайте на сайті).

Що таке лазертаг?

Почнемо, як годиться, з дослівного перекладу. Слово «лазертаг» пишеться по-англійськи як Lasertag і має у своєму складі два кореня: laser (лазер) і tag (мітка). Дослівно виходить досить незграбна і не дуже зрозуміла «лазерна мітка», яка, природно, в українській мові не прижилася. А ось «лазертаг» прижився, хоч і викликає іноді проблеми з правильним написанням. До речі, любителі англійської мови могли б в цьому місці обуритися щодо того, що відштовхуватися потрібно від англійської вимови, а значить писати та вимовляти потрібно «лазертЕг», а не «лазертаг». Хоча перший варіант і є правильним з точки зору правопису, але в народі більше прижився саме «лазертаг».

Отже, словом «лазертаг» прийнято позначати технологію імітації стрільби за допомогою оптичних сигналів (сфокусованих променів), попадання яких реєструються спеціальними датчиками, розміщеними на мішені. Самі ж мішені, що характерно, можуть бути як штучними, так і живими. Спочатку для цієї мети використовувалися лазерні промені, але з часом на зміну лазеру прийшов інфрачервоний промінь, що не завадило зберегти колишню назву цієї технології. Справедливості заради слід зазначити, що лазер використовується до сих пір, але в більшості комерційних систем він виконує функцію цілевказівника, що безперечно додає грі видовищності, створюючи атмосферу фантастичного лазерного бою.

Принцип гри

Для стрільби по інших гравцям використовується фазер (лазерний пістолет). Якщо постріл вдалий, і ви потрапили в один з датчиків, розташованих на ігровому жилеті, то противник на деякий час вибуває з гри (втрачає можливість стріляти), а вам нараховується певна кількість очок. Потрапляння у гравця може супроводжуватися вібрацією, а також світловим і звуковим сигналами (залежить від використовуваної системи). Всі попадання реєструються комп'ютером, що дозволяє точно визначати переможця в лазерному бою після закінчення кожного раунду.

Висновки

Саме завдяки об'єднанню комп'ютерних технологій з людським фактором лазертаг отримав надзвичайну популярність у дуже широкої аудиторії. У лазертазі стерто межу між спортивною грою та атракціоном, що дозволяє дорослим і дітям знаходити в ньому щось своє, особливе.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ