Головна : Новини

Обезжелезиваніе води

, 20:43
0 768

Найпростішим способом фільтрації води від заліза є відстоювання. Як відомо, розчинна залізо самостоятельно окислюється і утворює іржу. Ось таким чином відбувається знезалізнення природним шляхом, а для того щоб воду можна було пити, осад який відстоявся просто потрібно видалити.

Деякі водоочисні системи для очищення від заліза досі використовують саме цей принцип: вода зі свердловини спочатку потрапляє у величезний резервуар, в якому вона знаходиться до моменту окислення заліза і випадання його в осад. Але даний метод має кілька суттєвих недоліків: потрібен величезний резервуар, а викачувати воду з нього необхідно насосом. А для відстоювання потрібно багато часу, що далеко не завжди зручно для кінцевого споживача. Очищення води цим методом не дає100% результату, його можна використовувати лише як попередній етап у циклі повного знезалізнення води. Більш детально читайте.

Безреагентне знезалізнення

На сьогоднішній день для знезалізнення води використовують спеціальну завантаження, яку засипають в корпус фільтра і дает можливість набагато прискорити реакцію окислення заліза. Завантаження розроблена так, що вона одночасно є і сорбентом осаду і каталізатором проходження реакції – вся іржа що утворюється осідає на гарнулах у фільтрі обезжелезіватель і там же залишається. Сам процес очищення займає менше хвилини, а сама субстанція вільно потрапляєв будинок прямо з водопроводу. А коли фільтруюча поверхня забивається, то її очищення проходить шляхом простого промивання.

Реагентне знезалізнення

Коли концентрація заліза у воді перевищує 5 мг / л, потрібно брати більш потужні фільтри з завантаженнями іншого класу. Після засмічення тТакого фільтра крім звичайного промивання використовують обробку спеціальним розчином, який дозволяє відновити їх окисну здатність. При знезалізненні води даним методом, шкідливі хімікати змиваються в каналізацію, саме тому застосування даного методу допускається тільки при централізованої каналізації в приміщенні.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ