Головна : Новини

Бджільництво в наші дні

, 12:55
0 2710
Бджільництво

Бджільництво сьогодні є дуже важливою галуззю промисловості, адже воно поставляє такі цінні продукти, як: мед, прополіс, перга та віск. Є бджолярі, які користуються ще старими технологіями, а є й такі що користуються новітніми технологіями. Далі, ми розглянемо сучасні досягнення в галузі бджільництва. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину бджільництва в Україні: https://dimmedu.com.ua, в якому безпосередньо можна придбати продукти бджільництва, а також комплектуючі для вуликів.

Тренди сучасного бджільництва

Не так давно, ще до середини 19 століття бджільництвом займалися в промислових масштабах. У реаліях сьогодення відбулося звуження цієї спрямованості. Як результат, тепер бджільництво має внутрішньогосподарський характер. Одні створюються спеціальні ферми, які займаються тільки розведенням племінної пасіки та створенням бази маток для продажу, а інші, навпаки, створюють тепличні господарства для отримання великої кількості пилку.

Впровадження інноваційних технологій в галузі бджільництва

В даний час відбувається єднання бджолярів, вони створюють підприємства та кооперативи, бджільницькі союзи та бджолині ферми. Для занять бджільництвом в сучасному світі існує безліч помічників. Для бджолярів створюються спеціальні умови, розробляються механізми для підвищення продуктивності пасік. Постійно відбувається поліпшення технічної оснащеності пасік.

На великих майданчиках стали використовувати автокрани для навантаження та переміщення вуликів. Крім того, для полегшення процедури отримання воску почали використовувати центрифугу, спеціальні печі для плавлення воску, а також спеціалізовані медогонки. Для фасування меду застосовують автоматичні лінії. Таким чином, можна сказати, що бджільництво в даний час відроджується та набуває вигляду одного з видів виробництва.

Переваги сучасного бджільництва

Завдяки застосуванню сучасних технологій постійно відбувається зростання продуктивності пасік, що отримується кількість меду збільшується в рази за рахунок збільшення кількості бджіл у вуликах. Для зручності відстеження за життям бджолиної сім'ї стали використовуватися вулики, що складаються з декількох корпусів. Така будова вулика також допомагає запобігти процесу роїння комах. Збільшення кількості сот у вулику сприяє збору меду у різні періоди медозбору. Всі ці заходи привели до того, що отримання меду відбувається в промислових масштабах.

Нові фахівці в галузі бджільництва

Для роботи з сучасними механізмами в області бджільництва людям, які займаються цим ремеслом, доводиться проходити різноманітні тренінги та навчання у кваліфікованих бджолярів. Для цього стали створювати спеціалізовані школи, училища. Крім того, у вищих навчальних закладах стали з'являтися відділення, навчання в яких проходить за спеціальними програмами, розробленими з урахуванням специфіки бджільництва.

Для більш досвідчених бджолярів проводяться різні зустрічі, фестивалі та семінари, де вони можуть поспілкуватися один з одним, поділитися своїм досвідом і отримати нові знання. Для зручності деякі навчальні заклади стали пропонувати бджолярам освоювати теоретичну частину курсу заочно, а практику проходити вже на своїх власних пасіках.

Сучасні бджолярі — любителі

Аматорські пасіки часто мають невелику площу та отримують мед від декількох сімей бджіл. Любителі точно також отримують зі своїх пасік мед, прополіс, віск й іншу продукцію життєдіяльності бджіл, тільки в більш дрібних масштабах і кількостях. Як правило, бджолярі-любителі об'єднуються в клуби або групи та створюють одну пасіку, де за кожним закріплена окрема ділянка з його бджолами та вуликами. Кінцевою метою такої команди є створення сучасної пасіки, що працює із застосуванням передових технологій.

Любителі, так само як і професіонали знаю все про те, як правильно організувати простір і налагодити роботу пасіки, враховують всі нюанси при транспортуванні та розведенні бджіл в нові вулики. Вони як професіонали можуть допомогти новачкам визначитися з правильним вибором матки, а також допоможуть підібрати медикаменти для лікування бджолиної сім'ї. Згодом такі організації купують власний транспорт для перевезення вуликів і навіть відкривають спеціалізовані магазини. Якщо бджолярі — справжні фанати своєї справи, то розвиток пасіки може навіть призвести до міжнародної торгівлі продуктами бджільництва.

Застосування наукових розробок в бджільництві

Сучасні наукові розробки в області розведення бджіл тісно пов'язані з виведенням нових порід бджіл, для створення більш продуктивної та витривалої бджолиної сім'ї. Крім того все більш активно розвиваються методи, що застосовуються в апітерапії. Також новітні розробки спрямовані на більш ефективне отримання маточного молочка та бджолиної отрути.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ