Головна : Новини

Вивчення польської мови: як вибрати курси?

, 18:27
0 2277
польська мова

Останнім часом вивчення польської мови на розмовному рівні набуло особливої актуальності. Люди різного віку (від малюків до пенсіонерів) записуються на курси польської мови: для загального розвитку, на карту поляка і для роботи в Польщі. Сьогодні є безліч пропозицій курсів польської мови, і від вашого вибору залежить не тільки ефективність освоєння мови на рівні А1-С1, а й комфорт в процесі навчання. Керуватися потрібно метою, форматом занять та методикою навчання. Ну а далі ми розповімо, як вибрати курси польської мови, і що краще — група або репетитор.

Вибір по викладачеві

Не варто записуватися на курси, тому що вони знаходяться близько до будинку (роботи, навчання) або коштують дешево. Вибирайте по викладачеві та тих знаннях, якими він може з вами поділитися. Дізнайтеся, як:

 • відбувається формування груп;
 • чи є педагогічний склад постійним або викладачів набирають стихійно;
 • які методики в навчанні застосовуються.

Вивчіть відгуки про конкретних педагогів, розпитайте про них в самій мовній школі, перегляньте сайт курсів.

Важливо, щоб курс вів від початку і до кінця один і той же викладач. Має значення і те, на що ви хочете зробити упор в навчанні. Якщо це курси для дітей, потрібно, щоб учитель умів знайти з малечею контакт. Якщо ж ви плануєте вивчити польську на карту поляка? Буде добре, якщо педагог спеціалізується на культурному аспекті вивчення мови та має досвід успішної підготовки студентів до співбесіди з консулом. В ідеалі — ще й розбирається в документах на громадянство та специфіці життя в Польщі.

До слова, часом навіть стать вчителя впливає на здатність до навчання. Наприклад, якщо вам може бути ближчим лаконічне, логічне чоловіче викладання матеріалу, ніж емоційно-образне жіноче. Це важливо (хоч і вельми умовно) і залежить від смаку та вподобань конкретної людини.

польська мова

Вибір за методикою викладання

Ваш педагог повинен мати чіткий вектор навчання, план, що виходить за межі навчального посібника та перевірки домашнього завдання. Для того, щоб вільно говорити польською мовою, ефективно застосовується комунікативна методика. Уточніть, в якій формі проходить навчання, і визначте, чи підходить вона вам.

Вибір відповідно до мети

Цей пункт повинен йти попереду інших. Задайте собі питання: "Навіщо мені потрібно вивчити польську мову?". Безпосередньо від вашої мети буде залежати тип курсів.

Для загального розвитку і сімейних поїздок вистачить і рівня А1-А2. Для отримання громадянства Польщі потрібен рівень володіння не нижче впевненого В1, і вивчення мови проходить відповідно до вимог для співбесіди в консульстві.

Вибір по матеріально-технічній базі

Прийшовши на курси, ви не повинні переживати про те, де купити і як роздрукувати необхідні для проходження занять матеріали, полювати за довідниками в книжковому або ксерокопіювати підручники. Багато компаній включають вартість посібників в ціну курсу. За змістом виданих матеріалів ви зможете зрозуміти програму майбутніх занять, послідовність досліджуваних блоків. Важливо, щоб курси проходили в зручних класах з працюючими мультимедійними системами. Не вважається професійним підхід, коли студенти самі носять ноутбуки, а викладач включає аудіювання на смартфоні.

Вибір по комфорту

Запорука успіху в будь-якому навчанні — це інтерес та психологічний клімат. Вам повинно бути зручно та спокійно в групі або наодинці з викладачем, ви не повинні витрачати години на те, щоб дістатися до мовного центру або знайти потрібну аудиторію. У будівлі повинен обов'язково бути санвузол, в класах — вистачати місця та освітлення. Це здається дрібницею, але елементарна відсутність опалення в мінусову температуру здатна дуже сильно перешкодити запам'ятовуванню.

Індивідуальні та групові курси: що краще вибрати?

Що стосується формату навчання, важливо зрозуміти: вам зручніше займатися з групою однодумців або тет-а-тет з викладачем? Розглянемо плюси та мінуси цих видів навчання.

Плюси репетиторства:

 • Ви рухаєтеся у власному темпі. Десь повільніше, десь швидше, але вам не потрібно встигати за групою, комплексувати через власне зволікання або, навпаки, чекати одногрупників, які відстають від решти.
 • Ви можете перенести заняття, якщо захворіли або виїхали. Погоджувати питання доведеться тільки з однією людиною — вашим репетитором. Це зручно, якщо ви працюєте за гнучким графіком, адже підлаштуватися під фіксований час занять неможливо.
 • Ви оплачуєте тільки ті уроки, на які ходите.
 • Педагог — на 100 % ваш. Не потрібно чекати, поки до вас і вашого завдання дійде черга.
 • Є можливість розкритися і зняти психологічний блок. Помилятися наодинці з репетитором простіше, ніж в групі.

Мінуси репетиторства:

 • Ціна занять вища, ніж в групі.
 • Немає ігрового елемента в навчанні та спонтанного спілкування в групі.
 • Ви не можете спостерігати за іншими студентами та вчитися на чужих помилках.
 • Вам нема з ким обговорити отриманий матеріал з позиції того, хто навчається.
 • Надмірна увага репетитора може вас збентежити.

Плюси групових занять:

 • Демократична ціна на навчання.
 • Стабільний розклад. Ви можете підлаштувати свій розпорядок під конкретний графік навчання.
 • Ви можете обговорювати заняття з однодумцями, стежити за розвитком групи та оцінювати свої результати в порівнянні.
 • Здорова конкуренція мотивує відвідувати заняття та намагатися навчатися краще.

Мінуси занять в групі:

 • Пропуск заняття стає вашою особистою проблемою. Доводиться наздоганяти групу, окремо розбирати тему, тривожити викладача дзвінками.
 • Є ризик опинитися в групі з більш слабкими студентами або, навпаки, стати слабким серед сильних.
 • Викладач не може в рамках занять приділити вам більше уваги, ніж іншим.
 • Говоріння стає випробуванням, адже ви боїтеся помилитися і викликати глузування або засудження.

Для того, щоб освоїти рівень А1-А2, можна спробувати заняття в малій групі. Як тільки ви відчуєте, що ваше знання мови відрізняється від знань одногрупників, можна змінювати формат, переходячи в сильнішу групу або вибираючи індивідуальні заняття.

До речі, якщо ви з Києва, то записатися на курси польської мови можна в школі "Розмовляй". Консультації по навчальних програмах і запис в групи проводяться тел.:

 • +38 (098) 705-09-39;
 • +38 (073) 417-00-20.

Навчальні класи розташовані в центрі Києва, між ст. м. Університет і Золоті Ворота за адресою: вул. Івана Франка 25 / 40, офіс 22.

Джерело: https://rozmovlai.kiev.ua/polish-course/.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ