Головна : Новини

7 книг, які допоможуть розвинути емоційний інтелект дитини

, 21:28
0 1679
емоційний інтелект

Уміння справлятися з емоціями, контроль над складними переживаннями та емпатія — це те, чому всі батьки повинні навчити своїх дітей. Видавництво “Каламар” зібрало книги, які допоможуть розвинути емоційний інтелект дитини та подарувати їй психологічно здорове та щасливе життя. До речі, на сайті видавництва безпосередньо можна придбати такі книги в Україні.

Деніел Гоулман, "Емоційний інтелект"

Ця книга повинна бути на полиці кожного з батьків. Її автор Деніел Гоулман відкрив поняття «емоційний інтелект» і довів його важливість у формуванні дитячої особистості. Книга стала бестселером і видана на 40 мовах. Чому емоційний інтелект важливіше, ніж IQ, як він впливає на кар'єру, особисте життя і стосунки в сім'ї? Чому не можна придушувати емоції і як управляти негативними емоціями на кшталт гніву, страху, запальності? На ці питання автор дає докладні відповіді. Він допомагає зрозуміти, що кожному з нас під силу стати щасливішим, а всі проблеми в стосунках з дітьми, колегами та один з одним пояснюються пробілами в емоційному вихованні.

Джон Готтман та Джоан Деклер, "Емоційний інтелект дитини"

Ще одна книга, гідна звання «настільної». Її автори продовжують справу Деніела Гоулмана. На думку Готтмана, емоційне виховання — це те, як батьки спілкуються зі своїми дітьми в емоційні моменти. Це здатність правильно реагувати на негативні почуття дитини та розмовляти з нею про найрізноманітніші емоції.

Саме цьому намагаються навчити автори книги. А ще вони допомагають вашим дітям регулювати свої емоції, вчать мам і тат відкрито говорити з дитиною про самі різноманітні почуття і справлятися з її проблемами. Ця книга допоможе вам стати хорошими батьками та найкращими друзями для своєї дитини.

Мартін Селігман, "Дитина-оптиміст"

Немає батьків, які б не хотіли, щоб їх дитина росла щасливою і раділа життю. Основоположник позитивної психології та автор цієї книги Мартін Селігман допомагає батькам у цій непростій справі. Вчитися мислити позитивно потрібно з дитинства, адже саме оптимізм — запорука майбутнього успіху та здорової самооцінки. Важливо розуміти, що діти часто стають дзеркальним відображенням батьків. Вони переймають наше ставлення до життя.

Це означає, що якщо ви хочете виростити щасливу дитину, не схильну до депресій, то ви самі повинні навчитися боротися з песимізмом. Цьому і вчить Мартін Селігман. Крім того, вона допомагає зрозуміти, як оформляється позитивне або негативне ставлення до життя у дітей та підказує, як можна сформувати правильне ставлення дитини до проблем і труднощів. У книзі вас чекають практичні поради, тести й корисні вправи.

Марті Лейні, "Моя дитина — інтроверт"

Ще одна книга для чуйних батьків, у яких росте дитина-інтроверт. Вона написана провідним експертом по інтроверсії в США. Книга Лейні допоможе вам краще розуміти свою дитину і не прагнути її переробити. Батькам не варто думати, що з дитиною-інтровертом «щось не так» тільки тому, що вона сором'язлива та мовчазна. Повірте, з нею все в порядку. Прочитавши цю книгу, ви допоможете їй розкритися, замість того щоб постійно переконувати в необхідності «бути як всі».

Томас Армстронг, "Ти можеш більше, ніж ти думаєш"

Ця книга створена для підлітків та їхніх батьків, вона допомагає дітям повірити в себе і розкрити свої таланти. Томас Амстронг, досвідчений педагог, пояснює, чому тести на визначення інтелекту та хороші оцінки в школі — зовсім не показник розуму. Відмінний посібник з саморозвитку для підлітків, який допомагає зрозуміти, що кожен з нас розумний по-своєму. В основі книги — теорія множинного інтелекту Говарда Гарднера. Вона розповідає про дев'ять видів інтелекту — дев'ять різних способів бути розумним, а також допомагає дітям позбутися від комплексів і нав'язаних суспільством ярликів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ