Головна : Новини

Стоматологія. Карієс.

, 18:23
0 414

Кожна людина хоч раз, але відчував таке пренепріятнейшийшиї відчуття, як зубний біль. За силою прояву і відчуттів, це одна з найбільш болючих проблем у світі. Щодня в стоматологічні клініки всього світу стоять черги охочих і потребують допомоги. При тому способі життя і харчування, який ми ведемо - це не дивно. Найбільш поширеним захворюванням зубів і початковим етапом багатьохнайскладніших випадків є карієс. Про даному захворювання нам розповість засновник стоматологічної клініки « Костамед & raquo ;, один з кращих - доктор Костильов. Карієс - це досить складний процес, який повільно протікає (часом навіть непомітно) і є за природою своєю патологічним процесом, що протікає у твердої тканини зуба (емалі). Розвивається карієс, внаслідок обширного і комплексного впливу на емаль несприятливих факторів (як зовнішніх, так і внутрішніх).

Механізм розвитку карієсу складається з декількох етапів:

- точкова (місцева) демінералізація тканин емалі (неорганічних);
- порушення сторУктур і руйнування органічної основи;
- руйнування емалі, з утворенням порожнин.

Впорядкувати карієс можна за різними критеріями, але найбільш практичною і поширеною є топографічна класифікація (місце і ступінь прояву):

- неускладнена форма (пляма,поверхневий, середній і глибокий карієс). Особливістю цієї форми (навіть на глибокій стадії) є руйнування тканин емалі без пошкодження пульпи зуба;
- ускладнена форма (пульпіт, періодонтит). Характеризується ураженням (запальними процесами) пульпи і періодонта з можливим ураженням нервових волокон.

Лікування карієсу в неускладненій формі зводиться до реминерализации і пломбування порожнини. У разі ускладнень (пульпіту, періодонтиту) проводиться також пломбування, але більш глибоке з видаленням нервових закінчень.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ