Головна : Новини

Бандаж і його різновиди

, 22:05
0 1803
Бандаж

Бандаж — це спеціальний пояс, який одягається для підтримки органів черевної порожнини в нормальному положенні, мускулатури черевної області, для зниження навантаження на хребет, запобігання утворенню гриж та інших порушень. Бандаж одягається на різні частини тіла. Це різновид спеціального медичного поясу, який зроблений з еластичних тканин, оснащений стяжками, шнурівкою або застібками. У конструкцію бандажа можуть входити металеві вставки для жорсткості конструкції, пружини. Далі, ми поговоримо про основні показання та протипоказання для носіння бандажа та про його основні різновиди. Ну а розповіть нам про це співробітник інтернет-магазину https://omh.com.ua/bandazhi.html, в якому безпосередньо можна придбати медичний бандаж в Україні.

Показання

Бандаж призначають:

  • пацієнтам після операції;
  • вагітним жінкам;
  • жінкам після пологів (після багатоплідної вагітності або кесаревого розтину);
  • при захворюваннях хребта;
  • для підтримки органів малого таза і черевної порожнини.

Бандаж — це пояс, який підвищує працездатність хворого та знижує біль.

Протипоказання:

Протипоказанням до носіння бандажа — це алергічна реакція, яка розвивається як реакція на матеріал, з якого зроблений бандаж. Не можна носити бандаж при хронічній недостатності нирок, відразу після операції; при захворюваннях травної системи носіння бандажа обмежується.

Види жорсткості бандажа

Для лікування певного захворювання або порушення вибирається бандаж з певним видом жорсткості:

  • Середнього ступеня жорсткості. Це еластичний пояс, який не має металевих вставок, кілець, і застосовується при розтягненнях, травмах і вивихах.
  • Напівтвердий. Цей вид бандажа використовується водіями, спортсменами силових видів спорту, людьми, які під час робочого процесу знаходяться в незручній позі. В бандаж вставляється (вшивається) силіконове (гумове, гелеве) кільце, металеві вставки (спиці) або шарніри.
  • Жорсткий. Цей бандаж використовується при різних травмах, захворюваннях хребта (туберкульозі), остеопорозі, грижі дисків і структурному пошкодженню хребців. Підвищена міцність бандажа досягається шляхом вставки металевих спиць або планок.

Типи бандажів

Медичні бандажі бувають декількох типів, а саме:

  1. Післяопераційний. Цей бандаж застосовується після операції на органах черевної порожнини, що допомагає знизити навантаження на операційний шов, а також знижує ризик розвитку ускладнень у вигляді грижі. Післяопераційний бандаж буває торакальний і абдомінальний — для грудної клітини та області живота відповідно. Бандаж можна носити після зняття швів і загоєння операційного шва. Бандаж знижує тиск внутрішніх органів на операційний шов, створює умови для остаточного формування рубця і нормалізує процес заживлення. Бандаж оберігає шов від розходження під час кашлю та чхання, при підйомі з ліжка, нахилі й інших рухах. Бандаж рекомендується одягати поверх спідньої білизни та носити не більше 8 годин на добу.
  2. Протигрижовий. Цей бандаж використовується для профілактики різних порушень (грижі, опущення внутрішніх органів, після операції на органах черевної порожнини). Протигрижовий бандаж одягається в положенні лежачи, з попередніми вправленням грижі. Його призначає лікар і регламентує час його використання.
  3. Протирадикулітний. Цей бандаж використовується в якості профілактики, як протибольовий та зігрівальний метод. Найчастіше його застосовують для лікування радикулітів, болів в області попереку.
  4. Допологовий. Цей бандаж використовується для підтримки передньої черевної стінки, правильного положення плоду, знімає втому, знижує хворобливі відчуття в поперековому відділі хребта. Допологовий бандаж дозволяє знизити тиск матки на сечовий міхур, кишківник, і є нешкідливим для майбутньої дитини. Дуже важливо використання допологового бандажа при багатоплідній вагітності, варикозному розширенні вен у вагітної, загрозу переривання вагітності. Допологовий бандаж випускається у вигляді пояса з клапаном на липучці зі шнурівкою, у вигляді трусиків з еластичною вставкою. Сучасний бандаж у вигляді трусиків використовується як спідня білизна, і вимагає регулярного прання. Допологовий бандаж одягається в положенні лежачи, при злегка піднятих стегнах. Якщо після одягання бандажа не виникає неприємних відчуттів, ніде не здавлює, немає болю — це означає, що він одягнений правильно. Лікарі рекомендують знімати допологовий бандаж через кожні три години на короткий проміжок часу.

Як правильно підібрати бандаж?

Як буде носитися бандаж, залежить від того, наскільки його правильно підібрали:

  • Для алергіків бандаж слід вибирати з гіпоалергенної тканини, яка не викличе подразнення та розвиток алергічної реакції.
  • При розвитку різних ускладнень, коли може знадобитися установка дренажної трубки в рану, слід підбирати бандаж з можливістю установки такої трубки.
  • Для повних людей рекомендується бандаж з подвійною панеллю, яка не буде скручуватися.
  • При носінні абдомінального бандажа операційний шов повинен бути закритий бандажем повністю.

Бандаж можна купувати на око. При покупці бандажа враховується розміри хворого або вагітної. Це важливо для гарної посадки, відсутності дискомфорту при носінні. Якщо бандаж буде завеликий, нещільно прилягати, ніякого ефекту від його носіння не буде. Обов'язково при покупці бандажа звертайте увагу на фірму виробника та вимагайте сертифікат якості товару.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ