Мінеральні добрива - застосування та обережність

Добрива — це речовини, що використовуються при вирощуванні рослин, мета застосування яких — збільшити висоту та якість сільськогосподарських культур шляхом збагачення ґрунту необхідними для рослин поживними речовинами та покращення його фізичних, хімічних та біологічних властивостей мінерального чи органічного походження. Добрива — це також продукти, призначені для підвищення родючості рибних ставків.
Мінеральні добрива
Важливим видом добрив, що виробляються в галузі, є мінеральні добрива, що поставляються в сільське господарство і містять лише одну поживну речовину. Компанія Террагрейн Груп поставляє на український ринок найвідоміші марки мінеральних речовин для вирощування рослин. В останні роки також розпочато виробництво добрив, що містять дві або більше поживних речовин, які стають все більш популярними. Інгредієнти, що містяться в мінеральних добривах, забезпечують рослини легко доступними поживними речовинами, а також регулюють реакцію ґрунту та покращують його властивості.
Добрива тривалої дії
Порівняно нова, зручна і безпечна форма мінеральних добрив для рослин — так званні добрива тривалої дії. Поживні речовини зазвичай поміщають в оболонку і змішують з ґрунтом. Поступово, оболонка розпадається, повільно звільнюючи добрива та живлячи рослину. Популярними є, наприклад, добрива, які залежно від виду можуть мати тривалість дії в кілька місяців, а то й цілий сезон. Зазвичай ці добрива коштують трохи дорожче, але їх використання — це велика зручність, і перш за все при їх використанні ризик переобладнання та пошкодження рослин мінімальний або їх немає.
Залежно від типу добрива, воно містить поживні речовини, тобто макроелементи, необхідні рослинам, тобто азот, фосфор, калій, також кальцій, магній та сірку, а також в невеликій кількості залізо, цинк, мідь, бор, молібден, хлор. Ці інгредієнти можуть бути у формі, безпосередньо доступній рослинам, або лише після змін, що відбуваються в ґрунті, так що дія добрив може тривати один рік удобрення або навіть наступні 3-5 років.
Обережність при застосуванні
Окрім очевидних переваг, використання мінеральних добрив також завдає шкоди навколишньому середовищу та людині, особливо забруднення ґрунтових та поверхневих вод, що спричиняють евтрофікацію, підкислення або засолення ґрунтів, надмірне накопичення шкідливих речовин у рослинах, тобто надмірне удобрення тощо. Занадто великі дози, неправильні пропорції поживної речовини або неможливість використання добрива в умовах ґрунту, дефіцит або надлишок води, деякі елементи, неадекватна реакція ґрунту або надмірна зараженість бур’янами є причиною деградації сільськогосподарського середовища. Особливо це стосується застосування мінеральних добрив.