Головна : Новини

Особливості татамі для єдиноборств

, 01:26
0 811
татамі

Татамі, будо-мат, додянг — це види м'якого покриття для підлоги. Історія татамі для єдиноборств сягає корінням до Японії. Спочатку ними вистилали підлоги в будинках, але в сучасному світі вони переважно використовуються в спортивних залах, на тренуваннях з гімнастики та акробатики. Найчастіше їх можна побачити в залах, де займаються різними східними єдиноборствами — айкідо, дзюдо, кікбоксингом, кунг-фу, джиу-джитсу, тхеквандо, самбо. Класичні татамі стали обов'язковою частиною спортивного інвентарю багатьох клубів, бо значно знижують ризик отримання серйозних травм. Далі, ми поговоромо про основні переваги та особливості вибору татамі. Ну а розповіть нам про це співробітник інтернет-магазину https://sportko.com.ua/catalog/equipment/maty/tatami/, в якому його безпосередньо можна придбати.

Переваги татамі:

 • Мати мають дві поверхні — верхню і нижню, які не ковзають. Обидві сторони можуть використовуватися під час тренувань.
 • Вони володіють високими експлуатаційними термінами.
 • Покриття повинне бути щільне і пружне, щоб пом'якшити падіння.
 • Матеріали безпечні для здоров'я, мають сертифікати якості та безпеки.
 • Не мають сторонніх запахів.
 • Легко збираються і розбираються.
 • За рахунок сучасних технологій мати створюють ефект «теплої підлоги», мають шумо- і теплоізоляційні властивості.
 • Покриття вологостійке, легко чиститься.
 • Вибираючи татамі слід звертати увагу на три наступні параметри:

Матеріал

Татамі для єдиноборств виготовляються в основному з EVA (ЕВА) - етиленвінілацетат. Це сучасний матеріал, який широко використовується в багатьох сферах — в будівництві, в медицині й т. д. Цей спінений матеріал, що володіє високою зносостійкістю, пружністю, прекрасно підходить для покриття підлоги в спортивних установах.

Матеріал EVA нетоксичний, не викликає алергію при контакті з ним, завдяки цьому його можна використовувати в дитячих кімнатах. На ньому не розмножуються бактерії та грибки, він важкогорючий. Абсолютна безпека, тривалий досвід використання також є плюсами ЕВА.

Цей полімер унікальний у своєму роді: перешкоджає ковзанню, що дає стійкість спортсменам; пружний, добре амортизує, що дозволяє поглинати удари, мінімізуючи ризик отримання травм. Татамі для єдиноборств з ЕВА — хороша альтернатива важким матам. Такі татамі дають рівну, тверду поверхню з надійною опорою для ніг, мають здатність поглинати енергію ударів.

Товщина

Татамі для єдиноборств бувають різної товщини: менш як 2, 2,5, 3, 4 і 5 см. Вибір цього параметра залежить від того, в якому виді спорту планується використовувати будо-мати.

Тиснення на поверхні

Поверхня татамі для єдиноборств має різну фактуру. Різні малюнки використовуються для різних видів спорту, бо мають спеціальне призначення і відрізняються за ступенем опору ковзанню.

Розглянемо основні види тиснень:

 • Квон (KWON) - тиснення у формі хреста або чотирилистої конюшини. Рекомендовано WTF (Міжнародна федерація тхеквондо) для турнірів. Володіє високим опором до ковзання в будь-яких напрямках, при цьому добре ковзає при повороті стопи. Використовується в східних єдиноборствах без високих кидків з великою амплітудою — кунг-фу, карате, кікбоксинг і так далі.
 • Джут — діагонально розташовані зигзаги. Застосовується на татамі для єдиноборств невеликої товщини. Чудово забезпечує зчеплення з поверхнею, дає найбільш виражений опір ковзанню.
 • Ромб, квадрат-плетінка — тиснення у формі квадратів 10х10 мм, зі смужками, розташованими то вертикально, то горизонтально. Даний малюнок був створений для тхеквондо. Забезпечує опір ковзанню у всіх напрямках, виключаючи повороти стопи на місці. Не гасить бічних ударів, створює упор для прямих ударів. Використовується в єдиноборствах без кидків з великою амплітудою.
 • Рисова соломка-плетінка — малюнок з квадратів 10х10 мм з вигнутими смужками, міняють свій напрямок (то вертикальне, то горизонтальне). Широко поширений вид тиснення, з помірним опором ковзанню. Застосовується в гімнастиці, акробатиці, тай-чі, цигуні.
 • Рисова соломка горизонталь. На відміну від попереднього тиснення, це забезпечує легке ковзання в поздовжньому напрямку. Такий малюнок наноситься на татамі для єдиноборств товщиною 4 і більше сантиметрів, з великою частотою й амплітудою кидків — джиу-джитсу, айкідо, дзюдо, самбо та ін.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ