Головна : Новини

Лютецій-177-ПСМА в лікуванні раку передміхурової залози

, 01:25
0 769
рак передміхурової залози

Рак передміхурової залози є найбільш поширеною формою раку у чоловіків у віці старше 50 років. В даний час дослідники не можуть точно визначити, що викликає рак передміхурової залози. Вважається, що зміни ДНК, які успадковані або викликані певним способом життя, відіграють певну роль в тому, чому у деяких людей розвивається рак, а в інших ні. Вважається, що успадковані гени складають приблизно від 5 до 10 % виникнення раку передміхурової залози. Також вважається, що вплив радіації, хронічного запалення, хімічних речовин, які викликають рак, високий рівень андрогену або інсуліноподібний фактор росту-1 (ІФР-1) також викликають зміни генів, які призводять до раку.

Наслідки раку передміхурової залози

При виявленні на ранній стадії, лікування раку передміхурової залози зазвичай дуже успішне. Однак, як тільки з'явилися метастази, прогноз захворювання різко змінюється. Просунута стадія раку передміхурової залози може викликати:

  • дисфункцію сечового міхура;
  • еректильну дисфункцію;
  • втрату фертильності;
  • дисфункцію кишківника;
  • біль в результаті метастазів у кістках.
  • погіршення функціонування самого органу.

Лютецій-177-ПСМА: що це таке?

Терапія препаратом Лютецій-177-ПСМА, яка також називається терапією простато-специфічного мембранного антигену, стає популярним вибором лікування для чоловіків на просунутій стадії раку передміхурової залози з метастатичними або резистентними до лікування пухлинами передміхурової залози. У багатьох пацієнтів таке лікування призвело до зменшення розмірів пухлин.

Чоловіки, які зазнали радикальної простатектомії або первинної променевої терапії, але проявляють симптоми метастатичного рецидиву, можуть знайти лікування препаратом Лютецій-177-ПСМА життєздатним варіантом. Терапія довела свою ефективність у зменшенні розмірів пухлин, а також у припиненні їх розмноження. Більш детально про неї можна прочитати на сайті https://bud-zdorov.de/onkologija-v-germanii/radionuklidnaja-terapija-ljutecij-177/.

Як працює терапія препаратом Лютецій-177-ПСМА?

Терапія препаратом Лютецій-177-ПСМА поєднує в собі терапію з діагностикою. Цей підхід називається «тераностика». Медичний центр «Шиба» є одним з небагатьох медичних центрів у світі, що пропонують такий прогресивний варіант лікування пацієнтам з просунутою стадією метастатичного раку передміхурової залози.

Більшість видів раку передміхурової залози показують високий рівень ПСМА. Рідко, близько 5-10 % раку передміхурової залози не створюють ПСМА. Перед початком терапії препаратом Лютецій-177-ПСМА проводиться діагностичне сканування за допомогою Ga-68-ПСМА-ПЕТ / КТ, щоб гарантувати, що опромінення буде націлене на правильні області під час лікування.

ПСМА — це тип білка, який знаходиться на мембрані клітин передміхурової залози, і, як вважають, володіє численними клітинними функціями. Хоча епітелій передміхурової залози природним чином створює дуже низькі рівні ПСМА, ракові пухлини передміхурової залози представлені дуже високими рівнями (часто в 1000 разів перевищують нормальну клітку передміхурової залози). Якщо рак передміхурової залози супроводжувався метастазами в інші області тіла, ПСМА буде виявлятися в цих областях.

Лютецій — це лікування на основі опромінення, яке використовує молекулу для приєднання до рецепторів ПСМА, розташованим на ракових клітинах. Лютецій-177 виділяє бета-випромінювання, яке ефективно пошкоджує ракові клітини та з часом руйнує їх. Роблячи мішенню молекули ПСМА, лікування на основі опромінення за допомогою препарату Лютецій стає дуже точним, оскільки молекула Лютеція приєднується до ПСМА. Дія таргетування ракових клітин часто називають «Пептидна Рецепторна Радіонуклідна Терапія» (ПРРТ).

Чи безпечне таке лікування?

Опромінення, що використовується при лікуванні препаратом Лютецій-177, призначений тільки для знищення ракових клітин. При «тераностиці», лікування стає більш персоналізованих, так що рак і його метастази ефективно виявляються, але все тіло не піддається впливу опромінення. Тільки ракові клітини опромінюються і знищуються. Щоб підтвердити, що опромінення не пошкоджує здорові тканини, робляться аналізи крові. Також виконується рентгенографія, щоб гарантувати, що радіоактивний матеріал на ділянках пухлини був правильно поглинений.

Коли варто розглянути таке лікування?

Терапія препаратом Лютецій-177 використовується тільки для чоловіків, які страждають на рак, що виник в передміхуровій залозі, і які вичерпали інші варіанти лікування.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ