Головна : Новини

Хто такий уролог і що він лікує?

, 09:41
0 4502
уролог

Лікарі напрямку "Урологія" займаються лікуванням органів сечостатевої системи. Тобто, вони діагностують та лікують захворювання нирок, уретри, сечового міхура, статевих органів, яєчок, тощо.

Коли необхідна консультація уролога?

Загалом, лікаря-уролога варто час від часу відвідувати для профілактики, навіть якщо у пацієнта немає проблем із органами сечостатевої системи. Це допоможе вчасно виявити можливі захворювання та призначити лікування.

Також, необхідно якомога швидше звернутись до уролога, якщо з’явились наступні симптомі:

  • Занадто часте сечовипускання, у тому числі в нічний час.
  • Болі чи різь, які проявляються при сечовипусканні.
  • Збільшення температури тіла та інші проблеми при сечовипусканні, які раніше не проявлялись.
  • Ниючі та інші болі у нирках.
  • Відчуття переповненого сечового міхура навіть тоді, коли останнє сечовипускання відбулося не так давно, або якщо пацієнт давно не вживав рідини.
  • Нехарактерна зміна кольору сечі, помутніння.
  • Болі у нижній частині живота. Хоча багато хто звик пов’язувати їх з травленням, насправді вони можуть бути спричинені проблемами сечостатевої системи.

Це далеко не повний список усіх проблем, які можуть бути причиною відвідати уролога. Звернувшись до лікаря, можна пройти діагностику, дізнатись більше про стан свого здоров’я та отримати відповідне лікування.

Чи потрібно відвідувати уролога жінкам?

Хоча багато хто помилково вважає уролога «чоловічим» лікарем, нерідко його пацієнтами є представниці жіночої статі. Ось перелік деяких симптомів, з якими також варто звернутися до медика цього напрямку:

  1. Зуб чи болі у промежині, поясниці та статевих органах.
  2. Висипка на статевих органах.
  3. Нетримання сечі, у тому числі при кашлі чи фізичних навантаженнях.

Як проходить огляд уролога?

Не варто боятись чи уникати візиту до уролога. Якщо звернутись до професійного лікаря у перевіреній клініці, пацієнт отримує якісне обслуговування, можливість пройти обстеження без черг та інші переваги.

Спочатку пацієнт описує всі симптоми, на які він або вона скаржиться. Варто згадати не лише проблеми, пов’язані із сечостатевою системою, а й інші супутні захворювання, оскільки вони теж можуть мати значення для постановки діагнозу.

При потребі, лікар призначає додаткові обстеження, наприклад, аналіз крові, сечі та УЗД. Після отримання результатів досліджень, необхідно повторно завітати до уролога для ознайомлення з результатами і призначення лікування

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 157)

Читайте також:


ВВЕРХ