Головна : Новини

Офіс президента покриває корупцію: як це розуміти?

, 12:04
0 1142
корупція

Боротьба з корупцією - наріжний камінь передвиборчої кампанії кожного кандидата в президенти і депутати. Щоразу перед виборами нам обіцяють всіх корупціонерів посадити, схеми ліквідувати, працювати чесно і відкрито. І кожен раз виходить одне і теж - змінюються головні особи, схеми залишаються, гвинтики системи хабарництва продовжують працювати в тому ж режимі, але вже приносять прибуток іншим "головним".

Пройшла друга весна - чому корупціонери не в тюрмах? 

Минулі місцеві вибори показали чергове розчарування суспільства. "Нас знову кинули" вирішили виборці і не пішли на дільниці. Гучні президентські і парламентські вибори, коли до влади прийшли нібито нові обличчя обіцяли громадянському суспільству подолати все погане і дати людям все хороше. Але минуло два роки, а віз не тільки і нині там, в ньому комфортно влаштувалися нові і старі обличчя, продовжуючи наживатися на звичайних громадянах і успішному бізнесі.

Як СБУ ходило на гостини до бізнесу і їм за це нічого не було?

У 2015 році був гучний скандал з брифінгом директора одного з департаментів столичної фармацевтичної компанії "Діавіта" Сергія Хрістінченко. На брифінгу Хрістінченко розповів про те, як в 2015 році в компанію прийшли два представники СБУ - Микола Беззубенко і Роман Неговелов. Посилаючись на свого прямого начальника Семочко, вони вимагали 250 тис. доларів за участь в тендері очікуваною вартістю 140 млн грн. Історія давня, всім знайома, про неї писали досить багато практично всі ЗМІ. У країні із здоровим законодавством всі замішані в історії з хабарництвом особи вже давно сиділи б у в'язниці, або принаймні були би звільнені з посад. Але у нас вони не тільки не сидять, а ще й далі продовжують кошмарити бізнес. Неговелов і інші вирощені паном Семочко корупціонери обрали для себе фармацевтичну галузь і зупинятися не збираються.

Якщо не зупинити цей корупційний потяг нині, то наступною його жертвою може стати ваш бізнес?

Не встиг вщухнути скандал з вимаганням коштів у Дівіати, як вибухнув новий. На цей раз постраждала інша столична фармацевтична компанія. Звичайно, не можна просто так прийти до бізнесу і вимагати гроші. Однак, маючи владу, можна придумати звинувачення і прийти з обшуком. Так сталося з Дівіатою, коли спочатку директорам запропонували відмити гроші через підставну компанію, а після відмови - відкрили кримінальну справу за підписом Семочко. Поки буде йти розгляд - бізнес буде простоювати, не отримуючи прибуток, або взагалі отримувати збитки. Жодному підприємцеві це не вигідно, мабуть на те і розраховує Неговелов і компанія. В результаті власники воліють відкупитися грошима, щоб справу закрили. Схема проста і робоча, що дозволяє годуватися не одному чиновнику. У випадку з Дівіатою дійшло до трагедії - в результаті таких махінацій корумпованих чиновників, кінцеві пацієнти не отримали свої ліки, вижити вдалося не всім. І за це ніхто не відповів.

Скільки ще буде страждати в Україні від корупції чесний бізнес?

В ніч з 28 на 29 жовтня було проведено обшук в офісі ще однієї столичної фармкомпанії. Фармацевтична компанія неодноразово надавала допомогу ветеранам АТО, волонтерам, була спонсором різних заходів, націлених на популяризацію спорту і здорового способу життя в Україні. Крім того:

  • Компанія проводить навчання для лікарів різних спеціальностей в галузі біологічної медицини. У 2020 році програма навчання не зупинена через епідемію коронавирусу, а перейшла в онлайн-формат. Проведено ряд заходів для сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів, реабілітологів, неврологів, травматологів, пульмонологів і т.д. Компанія займається підтримкою лікарів в складний для країни час, надаючи можливість отримати нові знання для успішного лікування пацієнтів;
  • У 2019 і 2020 році нова жертва хабарників була генеральним спонсором Міжнародного турніру зі спортивної гімнастики «Ukraine International Cup2020», організатор заходу олімпійська чемпіонка Стелла Захарова;
  • У 2019 підтримували велогонку «Київська Сотка» де прийняло участь понад 2000 учасників з 50 міст України;
  • Спільно з зірками українського футболу провели дружній футбольний матч на честь відкриття футбольного поля «Надія» в м.Кам'янське, вечір «Зв'язок поколінь. Ветерани футболу - дітям» в м. Київ;
  • Регулярно підтримує фестиваль для всієї родини «Family Day», заходи для молоді;
  • В 2019 святково оформили гірку-спуск для катання на тюбінгу, подарували святковий настрій і справжні позитивні емоції дітям і дорослим, а в 2020 році компанія забрендувала гірськолижний комплекс «Goloseev Ski Park».

Як багато компаній в Україні чесно платить податки і при цьому надає всіляку підтримку тим, хто її потребує?

Приклад оксюморона від української влади

Боротьба наших українських чиновників з корупцією асоціюється з крилатим висловом "бджоли проти меду". Простий народ повірив в гасла "Весна прийде - саджати будемо" як маленька дитина в казку. Щось робиться, справи ніби як відкриваються, а потім ... нічого. Скільки таких Неговелових по країні, які попались в одному місці, а потім просто змінюють місце роботи і продовжують далі займатися здирництвом. Так, наприклад, один з героїв кричущого випадку з фармацевтичною компанією "Дівіата", екс-начальник першого управління ГУ контррозвідувального захисту економіки СБУ Микола Беззубенко тепер працює позаштатним радником керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Згідно з даними проекту "LIGA радніків", на цю посаду Беззубенко був призначено 28 серпня 2020 року.

30 жовтня ДБР зловило Романа Неговелова на отриманні першої частини хабара. Озвучена на офіційному сайті ДБР інформація миттєво розлетілася по всім новинним ресурсам, як і те, що вже через кілька днів Неговелов був випущений під заставу.

Хто складає протекцію Неговелову, чи має до цієї справи відношення Єрмак?

Цікава складається картина. Подільник Неговелова по Дівіаті, пан Беззубенко, з серпня є позаштатним радником Єрмака. Чи залишилися зв'язки між ними і що далі? Суспільство скептично ставиться до обіцянок, ми хочемо бачити реальну боротьбу з корупцією, а не обіцянки від влади. Панове депутати, досить займатися популізмом, почніть вже нарешті дійсно саджати корупціонерів. Або для чого одним з питань президентського опитування було про довічне ув'язнення для корупціонерів?

Зараз, коли весь світовий бізнес страждає від наслідків епідемії, коли Україна знаходиться на порозі глибокої економічної і політичної кризи, вкрай важливо надавати підтримку не корупціонерам, а бізнесу і простим людям. Якщо ми хочемо зберегти країну і бачити її в майбутньому дійсно процвітаючою європейською державою - досить збагачуватися на біді інших. Почніть вже, нарешті карати злочинців, а не волонтерів, ветеранів, лікарів та нашу багатостраждальну країну.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ