Головна : Новини

Опалення для дому: теплові насоси Thermia і їх переваги

, 10:07
0 734
теплові насоси Thermia

Останнім часом популярність набирає геотермальний спосіб опалення, для якого застосовуються спеціальні теплові насоси. Одними з найбільш якісних в цій сфері можна вважати насоси Thermia від компанії Noviterm. Ця компанія є найбільшим виробником опалювального і водогрійного обладнання, а також лідером у виробництві теплових насосів.

Як працює тепловий насос?

Щоб було простіше зрозуміти принцип роботи, можна уявити холодильник, в який складають теплу воду. Згідно із законом збереження енергії холодильник забирає тепло і віддає його радіатора. Сам радіатор при цьому нагрівається, а тепло віддає приміщенню. Грубо кажучи, це і є обігрівач. Особливо помітно його дію в маленьких магазинах.
Точно так само працює і тепловий насос. До нього надходить тепло навколишнього середовища, яке він віддає приміщенню. Джерелом тепла служить земля, вода і повітря. У компанії Thermia є широкий асортимент насосів, що працюють за принципом вода-вода, повітря-повітря, повітря-вода. У них багато переваг, про які слід знати.

Переваги теплових насосів:

  • Для екології такий спосіб опалення є самим чистим і безпечним. Не потрібно видаляти відходи згоряння газу або дров. Крім цього, не потрібно доставляти ніякі ресурси, так як всі вони вже присутні. Видобуток газу і нафти завдає великої шкоди навколишньому середовищу. Газ може вибухнути, дрова і вугілля часто стають винуватцями пожеж. При використанні теплового насоса цих проблем немає. Насоси повністю безпечні.
  • Що стосується продуктивності, то жодна інша система не може похвалитися подібною ефективністю. Щоб віддати 1 кВт теплової енергії, газу буде потрібно 1 кВт потужності. У електрики результат ще гірше. Для опалення, зробленого геотермальним способом, цей показник вищий в 5 разів. Це означає, що 1 кВт енергії, витрачений на роботу насоса, дасть теплової потужності на 5 кВт. Теплові насоси можна використовувати також і для нагріву води, тому слід враховувати цей параметр. Звичайно, купувати обладнання слід з запасом, щоб воно не працювало на повну потужність. Але занадто великий запас не потрібен, так як від потужності будуть залежати щомісячні витрати.
  • Теплові насоси Thermia дуже надійні. Вони можуть пропрацювати без аварій протягом кількох десятиліть. Хоча реальний термін служби набагато вище. Їх не потрібно обслуговувати і чистити, крім періоду капітального ремонту. Зазвичай його проводять через 15-20 років після установки.

Недоліки теплових насосів:

Незважаючи на те що переваг у геотермального опалення багато, недоліки теж присутні:

  • Одним з головних недоліків є висока ціна і складність установки. Тому дуже важливо заздалегідь розрахувати період окупності обладнання. При хороших умовах він становить не більше п'яти років. У деяких регіонах може трапитися так, що насос взагалі ніколи не окупиться.
  • Температура навколишнього середовища теж грає роль. Якщо вона опускається нижче 20 градусів морозу, то доведеться використовувати додаткові джерела тепла.

Висновки

Теплові насоси Thermia давно зарекомендували себе. Вони якісні, надійні і безпечні. Але перед тим як встановити геотермальне опалення, слід провести грамотні розрахунки.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ