Головна : Новини

Що робити при укусах комах

, 20:25
0 1440

можуть, як проходити безслідно, такі приводити до серйозних наслідків, найнебезпечнішими з яких є анафілактичний шок, зупинка серця і дихання. Тому дуже важливо знати, які заходи необхідно вжити в таких випадках. Бо якщо виникає пряма загроза життю, то діяти потрібно негайно.

Чим зняти свербіж, пухлина і набряки приукусі комах?

 • Перше, що варто зробити при укусі – це промити його водою. Так як практично кожне комаха, при укусі вводить свою слину, яка володіє токсичними речовинами. Тому, відразу після укусу необхідно промити уражене місце теплою водою.
 • До укушеним місцям необхідноприкласти лід, це допоможе зняти набряки і пухлини.
 • Для зняття свербіння прикладають терту картоплю, цибулю, протирають борною кислотою, також добре зробити компреси з слабкого лужного розчину соди. Зняти свербіж також допоможуть будь мазі, креми, пасти, які створені на основі ментолу. Серед медикаментозних засобів можна скористатися специальнимі мазями проти укусу комах, або натерти уражене місце меновазіном. Ще допоможуть компреси з холодним чаєм або відвари трав, які знімають запалення і мають дезинфікуючу дію.
 • При запаленнях, які виражені набряками і пухлинами необхідно використовувати протизапальні та антисептичні засоби. Підійде масло чайного дерева, календула, череда, ромашка. Також можна використовувати йод, спиртові розчини, антибактеріальні препарати.

Алергічна реакція

Алергічні прояви, найстрашніше, що може бути при укусі комахи. І добре, якщо це буде просто водянка або висипаючиания, на атаки комах може розвиватися дуже гостра реакція, яка включає себе набряки дихальних шляхів, зупинку серця, анафілактичний шок. Передбачити, що може бути продовженням реакції, після найменших проявів у вигляді підняття температури – неможливо, тому слід спостерігати за потерпілим, щоб встигнути надати реанімаціїнную допомогу.

Прояви алергії:

 • Найлегше прояв алергії – висип, який може виникнути локально – в місці ураження, або по всьому тілу. Може являти собою просто червоні плями або бути представленою в якості папул і водянок.
 • Набряк.Він з'являється на місці укусу, практично миттєво, при цьому в багатьох випадках прояви гострих реакцій, набрякати можуть не тільки уражені ділянки, а й обличчя, шия, тіло. При цьому гостру загрозу являє собою набряк дихальних шляхів, який перекриває кисень і у людини може виникнути зупинка дихання.
 • Анафілактичний шок, является найнебезпечнішим проявом реакції організму на укус комахи. Найбільш часто така реакція відбувається при атаці шершня, так як його отрута найбільш отруйний. При прояві даної реакції, необхідно терміново надати реанімаційну допомогу, так як при остаточному падінні тиску, до критичного рівня, людина втрачає свідомість, а його системи подвергаются ризику бути виведеними з ладу, це стосується, в першу чергу життєво важливих систем, таких, як серцева і дихальна.

Допомога при гострих алергічних реакціях

Так як гострими реакціями може бути втрата свідомості і припинення роботи дихання або серця, то долють бути проведені наступні реанімаційні дії:

 • Зробити штучне дихання, яке супроводжується непрямим масажем серця.
 • Якщо такі дії не допомагають, то необхідно ввести адреналін або глюкокортикостероїди. Один з цих препаратів, у людей, які стикалися з анафілактичним шоком раніше, завжди повинні бути під рукою.
 • Якщо людина не втратила свідомості, то йому, в терміновому порядку, необхідно дати антигістамінні препарати.
 • При ураженні дихальних шляхів необхідно провести термінову протинабрякову терапію і зробити ін'єкцію глюкокортикостероїдів.
 • Дати прийняти сечогінні препарати, які позволят швидше вивести зайву рідину.
 • Дії, які повинні бути прийняті в швидких, при відсутності дихання: інтубація трахеї, трахеотомія, інсталяція вологого повітря.

У будь-якому випадку, перше, що варто зробити – викликати швидку допомогу, проте краще від цього утриматися, якщо людина втратиласвідомість, і серце припинило свою роботу. У таких випадках необхідно спочатку зробити штучне дихання і непрямий масаж серця, а вже потім викликати швидку допомогу. Якщо в приміщенні декілька чоловік, то подзвонити в лікарню, одночасно з проведенням реанімаційних заходів – не складе труднощів. До приїзду бригади швидкої, якщо людинаприйде в себе, необхідно дати антигістамінні препарати, а також зробити необхідні ін'єкції, які алергіки завжди повинні носити з собою.  

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ