Головна : Новини

Як лікують сколіоз у дорослому віці

, 21:27
0 443

Наш організм є композитом з безлічі життєво важливих органів і систем, що працюють в комплексі, дополняя і компенсуючи роботу інших. У цьому разюче точному симбіозі, хребет грає одну з найбільш важливих ролей. Хтось може сказати, що найбільш важливим органом є головний мозок, для когось, найважливіше серце, печінку чи нирки. При цьому роль хребта - це все одно, що роль опорного півзахисника у футболі - темною коніки, що виконує величезний обсяг роботи, яка в принципі не так вже й помітна на тлі інших систем. Хребет - це базовий елемент, як нервової системи, так і опорно-рухового апарату. У разі нервової системи, хребет грає роль такого собі колектора, який збирає сигнали від усіх органів і систем, за допомогою нейронів, а потім передуючої їх на обробку в головний мозок - якийсь посередник, сполучна ланка. У випадку з опорно-руховим апаратом, хребет грає роль певного лонжерона або балки, до якої кріпляться шарнірними з'єднаннями (суглобов) інші елементи скелета. У процесі життєдіяльності, хребет, який сам по собі є сукупністю визналиенних елементів (хребців), може піддаватися розвитку різних патологій, що міняють його базову просторову конфігурацію.

Серед них, найбільш відомим і поширеним є сколіоз, тобто бічне викривлення хребетного стовпа. Ця патологія є досить поширеною в дитячому віці,в період від 6 до 15 років. Тоді, внаслідок стрімкого розвитку організму, а значить і відсутність сформованої реакції стійкості до впливу зовнішніх факторів, внаслідок тривалих і неприродних для хребта навантажень, він починає викривлятися. Незважаючи на фактичну асоціацію з періодом дитинства, нерідкі випадки розвитку сколіозу і під дорослом періоді. Тут механізми розвитку в принципі подібні: якщо в дитячому віці міжхребетні диски ще недостатньо стійкі і пружні, то у людей старшого віку вони, навпаки, фізично втрачають свою пружність.

Дорослий сколіоз прийнято ділити на кілька типів, з причини виникнення: ідіопатичний (безвизначених причин), вторинний (розвивається, як ускладнення хвороб).

відбувається за схемою, яка застосовується для всіх захворювань ортопедичного і неврологічного профілю: консервативне (медикаменти, ЛФК, процедури, носіння корсета) і хірургічне (радикальне усунення проблеми, що застосовується в крайньому случаї).

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ