Головна : Новини

Що таке пестициди

, 10:55
0 616

За останні роки особливої ??актуальності набула проблема застосуванняпестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві та дослідження наслідків впливу їх на природу і здоров'я людини.

Пестициди - хімічні речовини, що застосовуються в сільському господарстві для боротьби з хворобами вирощуваних культур, різноманітними шкідниками та гризунами, а також сприяють знищенню бур'янів.Здатні до накопичення в грунті і рослинах. Залишки пестицидів мігрують по харчових ланцюгах і накопичуються в організмах людей і тварин. Пестициди - один з найнебезпечніших факторів забруднення навколишнього середовища. Простіше кажучи, пестициди - всі ті хімікати, які використовуються для знищення шкідників, а агрохімікати - добрива, використовувані для хічеський меліорації грунтів.

У процесі використання пестицидів і здійснення санітарного контролю за їх застосуванням особливу увагу необхідно звертати на дотримання рекомендованих норм витрати препаратів. Завищення норм витрат може призвести до значного накопичення хімічних речовин у зовнішньому середовищі і виходитьмій продукції.

Господарська діяльність у сфері торгівлі пестицидами та агрохімікатами здійснюється тільки на підставі відповідно до Закону України.

Незважаючи на те, що в Україні людина вважається найвищою соціальною цінністю, слід вжити ефективних заходів щодо запобігання НЕгатівного впливу пестицидів на здоров'я. Не можна виключати можливість застосування в сільському господарстві пестицидів, але слід якомога скоротити їх застосування і таким чином зменшити негативний вплив на організм людини.

У всьому світі ведуться інтенсивні розробки нових препаратів з метою зменшення вредного впливу пестицидів на довкілля і людину. В останні роки розроблені нові, екологічно нешкідливі препарати, які повністю розкладаються в грунті на вуглекислий газ і воду. Тому в цьому питанні Україні слід переймати позитивний досвід Японії, США, Франції та інших передових країн в напрямку використання пестицидів алевого покоління, які розроблені на основі молочнокислих бактерій.

Щоб звести до мінімуму негативний вплив отрутохімікатів на все живе, їх необхідно використовувати в мінімальних кількостях, зберігати в безпечному місці і суворо дотримуватися інструкції, а при роботі з ними необхідно завжди одягати захисний костюм .По можливості краще використовувати низькотоксичні пестициди.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ