Дізнайся про свій Організм більше

 

Харчування - один з найважливіших факторів, що визначають стан здоров'я. «Людина є те, що він їсть» - так говорить народне прислів'я.

Потреба в їжі - життєво важлива потреба будь-якого організму, від бактерії до людини. А замислюємося ми про те, чому це так? Коли намагаються обгрунтувати необхідність правильного, раціонального харчування, говорять про те, що організм людини являє собою комплекс хімічних речовин (білків, жирів, вуглеводів та ін), що в організмі відбувається обмін речовин, і що необхідні для побудови організму речовини ми повинні отримувати з їжі. Але ж організм - не «коктейль» з хімічних ве ществ, він має складне будова, а органи і тканини в його складі виконують різні спеціалізовані функції із забезпечення життєдіяльності: серце жене кров по судинах, легкі постачають кисень і забирають вуглекислий газ, нирки виводять непотрібні ве щества і зайву воду ... І всі органи, всі тканини організму складаються з клітин.

Жива клітина - це дуже складна система, перебуваючи щая з безлічі елементів, кожен з яких має свої особливості в будові і хімічному складі.
Білки - основа всіх складових частин клітини. Вони є і «будівельним матеріалом», і включені в обмін речовин, і виконують різні спеціалізовані функції. Так, білки-ферменти є каталізаторами складних біохімічних реакцій, що відбуваються в живій клітині. Спеціальні скоротливі білки - актин і міозин - входять до складу м'язових клітин. Білки-рецептори, розташовані на клітинній оболонці, повинні забезпечити, з'єднуючись з регуляторними речовинами, наприклад, з гормонами, відповідь клітини на ці фактори.
Жири, або ліпіди, є необхідним компонентом мембран, що становлять оболонку клітини, клітинного ядра і клітинних елементів - органоїдів. Отже, від кількості і складу жирів залежить стабільність клітинних оболонок, а значить, і життєздатність самої клітини. Ліпіди є цінним енергетичним матеріалом, і в цій якості вони акумулюються в спеціальних жирових клітинах. Включені ліпіди і в процес синтезу деяких гормонів - стероїдів, до яких належать, наприклад, статеві гормони.
Вуглеводи - основне джерело отримання енергії, яка так необхідна для всіх біохімічних реакцій, що протікають в клітині. Крім того, складні вуглеводи, полісахариди, входять до складу клітинних оболонок і міжклітинної речовини, яка забезпечувала ет нормальну «середовище проживання» клітини, так зване ендоеколо-ня простір. Саме зі станом білково-полісахаридних комплексів міжклітинного речовини пов'язана його проникність для різних сполук.
Вітаміни та мінерали потрібні для підтримки обмінних процесів. Одні з них включені до складу ферментів - каталізато рів біохімічних реакцій, інші є необхідним "сировиною" для синтезу речовин, що беруть участь у процесах життєдіяльності клітини і всього організму в цілому.

Таким чином, організм людини потребує постійного по надходження повноцінного набору різноманітних поживних елементів тов в складі їжі. Натуральні продукти харчування, що містять тре Буемі кількість всіх нутрієнтів, а також біологічно активних речовин, що володіють оздоровчими властивостями, - це, так звані, продукти функціонального харчування. Їх ефективність доведена, а головне, вони абсолютно безпечні, у них немає побічних ефектів, немає протипоказань.

Продукти функціонального харчування здатні коригувати імунний, мікро-і макроелементний, окислювально-відновний статус організму людини, підвищувати стійкість до стресів, вони сприяють загальному оздоровленню організму і сповільнюють процеси старіння.

Коментарі

ВВЕРХ