Як знизити апетит
У деяких людей такий спритний метаболізм, що їх буквально нічого на світі не здатне зробити товстими. Ці щасливчики можуть у величезних кількостях споживати картопляні чіпси, заїдаючи їх пристойними порціями вершкового пломбіру, і при цьому жодного грама зайвого жиру не накопичується на їх сухих і підтягнутих тілах.
Такий чудовою особливістю володіє приблизно 0,01% населення. А всі інші змушені ... .... раз у раз засмучуватися, виявляючи зайві сантиметри і кілограми.
Чому все так відбувається? Адже ви зовсім не так вже й багато їсте. Навпаки, ви їсте, тільки коли голодні. І навіть дуже голодні. Власне кажучи, вам частіше доводиться бути голодною, ніж ситого, і все одно вага не тільки не знижується, але, схоже, навіть ... загалом, ваші ваги явно забрехалися й погіршилися. Такого просто не може бути - звідки ще кілограм?
Якщо ви відчуваєте голод майже відразу після того, як встали з-за обіднього столу, це зовсім не означає, що під час обіду ви не набрали належних вам калорій. Навпаки, цілком може бути, що ви з цими калоріями навіть перестаралися. А за почуття голоду в даному випадку відповідальність лягає на надлишок у вашій їжі сахароповишающіх вуглеводів.
Що ж це за звір такий "сахароповишающіе вуглеводи"?
Як ви знаєте, все, що ви можете з'їсти, ділиться на три великі категорії: білки, жири, вуглеводи. Білок - це основний будівельний матеріал вашого тіла. Жир - це, в основному, стратегічні запаси на чорний день. Коли вам необхідна енергія, накопичений жир розщеплюється і забезпечує ваше тіло паливом для подальшої життєдіяльності. Вуглеводи - це "швидка" енергія, яка відразу витрачається тілом і допомагає вам протриматися веселими й бадьорими до вечері. Відбувається це внаслідок того, що в процесі травлення вуглеводи трансформуються в глюкозу. При попаданні глюкози в кров і виникає приплив енергії. Надлишок глюкози відкладається печінці і м'язах у формі глікогену, який може або бути витрачений тілом при недоліку енергії, або потихеньку перетворитися в жир "про запас".
Коли ж рівень глюкози у вас в крові підвищується, у справу вступає підшлункова залоза, яка починає в терміновому порядку виробляти гормон інсулін. З точки зору підшлункової залози надлишок глюкози (цукру) в крові-це дуже небезпечно і вона починає в посиленому режимі за допомогою інсуліну виловлювати глюкозу. Чим активніше була "інсулінова захист", тим швидше у вашій крові не залишиться глюкози. А отже, і енергії. І тим швидше й сильніше вас захочеться негайно що-небудь з'їсти. Хоча ви і тільки що щільно поїли.
Як же можна виправити ситуацію з постійним голодом і бажанням перекусити? Можна, звичайно, було привести тут довгу-предовгу таблицю глікемічних індексів у продуктах. Але такі таблиці приносять досить мало практичної користі. Тому простіше привести кілька основних прикмет, за якими ви можете розпізнати продукти з високим глікемічним індексом.
СЛАДКО
Чим солодший продукт на смак, тим більше в ньому глюкози. Причому це стосується не тільки твердої їжі, але і рідин - чаю, лимонаду, коли. Більше того, штучні цукрозамінники, не містять цукру, все одно здатні спровокувати інсуліновий викид - солодкість мовою сама по собі є стартовим сигналом для вашої підшлункової залози.
М'ЯКО
Чим довше треба жувати даний овоч, фрукт або хліб, тим менше там глікемічний індекс. У жорстких продуктах (наприклад, капусті, броколі, чорному хлібі, солодкому перці, селері кислих я блоках) глюкози менше, ніж у ніжних і м'яких (наприклад, в персиках).
Добре приготовані
Чим менше н6атурально виглядає цей продукт, тим вище його індекс. Варена картопля, наприклад, містить менше глюкози, ніж пюре, пюре - менше ніж смажений, а смажений - менше ніж чіпси.
Не свіжа
У будь-якому консервованому продукті завжди більше глюкози, ніж у його свіжому варіанті.
Не забудьте, що до легкозасвоюваним, а значить, швидко підвищує рівень цукру відносяться: цукор, мед, кондитерські вироби, соки, фрукти, солодку газовану воду. Повільно засвоювані вуглеводи, не різко підвищують рівень глюкози в крові: хліб, макарони, картопля, крупа, каша. Не володіють сахароповишающім дією: овочі, м'ясо, риба, сир, яйця, сало, масло, сметана.
А тепер подивимося як же все таки можна обдурити відчуття голоду.
• Якщо їсти хочеться так, що терпіти більше немає сил, спробуйте з'їсти бутерброд з невеликого шматочка чорного хліба з дуже стиглим бананом. Клітковина. Інформація, що міститься в чорному хлібі, дає на час заняття вашому шлунку, а суперсладкій банан підвищить рівень глюкози в крові. Відразу стане легше.
• Не їжте за компанію, якщо на фізіологічному рівні ви ситі, краще витрать цей час на прогулянку. Яка допоможе оптимізувати процес спалювання жирів у вашому організмі.
• Їжте супи, особливо зварені на овочевому бульйоні або на нежирному м'ясному. Ви насититеся швидше і більше, ніж, якби обідали без супу.
• Як перекушування дуже добре використовувати варене яйце або шматок нежирного сиру із зеленим чаєм або натуральний, без солодких добавок йогурт (кефір, ряжанку, кисле молоко). Вони дадуть довге відчуття ситості, і ви надовго забудете про їжу.
• Випийте склянку, а краще і два чистої води за 20 хвилин перед кожним прийомом їжі. Часто голод ховається під маскою спраги. Перевірте, після води ви з'їсте набагато менше їжі і її знадобитися набагато менше для насичення, оскільки шлунок буде вже наповнений.