Ультрафіолетові опромінювачі і рециркулятор: різновиди
При виборі такого обладнанняя, як ультрафіолетовий бактерицидний опромінювач, дуже важливо знати, в яких умовах воно буде застосовуватися: від цього залежить, який тип приладу ви зможете вибрати. Існує три основних їх різновиди: опромінювач, рециркулятор і комбінований тип - опромінювач-рециркулятор.
Якщо прилад купується для помещення, в якому під час його роботи можуть випадково опинитися діти або тварини (для дому, дитячого садка, школи), то необхідно вибрати рециркулятор закритого типу. Він складається із закритого корпусу і двох ультрафіолетових бактерицидних ламп, встановлених всередині нього. Випромінювання ламп знищує 99,9% всіх відомих бактерій і вірусів. З двох сторін дорпуса є спеціальні отвори, через які за допомогою вентиляторів з одного боку всередину корпусу нагнітається повітря з приміщення, з іншого - повертається назовні. Усередині корпусу повітря опромінюється УФ-променями і знезаражується, таким чином, в приміщення він повертається вже чистим. При цьому V-подібна форма отворів і сильне їх чорніння преперешкоджає попаданню ультрафіолету в приміщення, таким чином, прилад абсолютно безпечний для людей, у тому числі дітей, і тварин, і може бути встановлений навіть у звичайній квартирі. Крім того, варто знати, що скло, з якого виготовляють сучасні бактерицидні лампи, відфільтровує випромінювання озонообразующего спектра, таким чином, при работе ламп озон не утворюється. Ви можете вибрати опромінювач-рециркулятор даного типу.
Якщо обладнання купується для спеціалізованих медичних закладів, де легше забезпечити відсутність людей в приміщенні під час роботи приладу, можна придбати ультрафіолетовий опромінювач відкритого типу, у якого немаєкорпусу. Перевага цього типу приладів в тому, що випромінювання ламп направлено безпосередньо на всі наявні в приміщенні поверхні, і прилад знезаражує і їх теж, а не тільки повітря. Недолік - в тому, що під час роботи приладу людям і тваринам перебувати в приміщенні не можна.
Більш дорогий, але і зручнийв роботі тип - комбінований опромінювач-рециркулятор. Він може відкриватися і працювати як прилад закритого чи відкритого типу. При роботі з таким приладом необхідно дуже добре знати особливості його функціонування і техніку безпеки.
Крім того, при покупці вам доведеться вибирати з настінного і підлоговогоприладів. Перший тип, як правило, стаціонарний, кріпиться до стіни і може працювати тільки в одному приміщенні, зате економить місце. Прилади підлогового типу найчастіше роблять пересувними, на коліщатках, що дає можливість переносити прилад з одного приміщення в інше. Цей варіант підійде вам, якщо ви купуєте рециркулятор додому і хочете секономить, не ставлячи по приладу в кожну кімнату. Також це хороший варіант, наприклад, для дитячого садка, якщо ви хочете забрати рециркулятор, коли ваші діти перейдуть в іншу групу.
Якщо ви відчуваєте складності при виборі, зверніться до консультантів компанії-виробника. Вони допоможуть вам грамотно вибрати прилад в соответствіі з тим, в яких умовах він буде застосовуватися.