Реабілітація після операцій на хребті та суглобах
Наш організм - це унікально складна і гармонійна сукупність органів і іх систем, що діють спільно, але все ж виконують свої конкретні функції. Керує всіма цими процесами нервова система зі свого командного центру - головного мозку. Але як відомо, будь командний центр зобов'язаний мати свій проміжний логістичний центр або виконавчу систему, яка буде збирати, обробляти інформацію, а також перенаправлять її потоки. У нашому організмі таким центром є спинний мозок. Він не є собою таку об'ємну структуру, як мозок головний і говорячи про нього, найчастіше асоціації сходять до хребта - зчленований з хребців стовп, який є одночасно частиною скелета (опорно-рухового апарату) і в той же час, всередині містить канал для спинного мозку. Як і будь-який інший орган в нашому тілі, хребет піддається різних травм і захворювань, з тією лише різницею, що вони майже завжди мають досить серйозні наслідки. Що говорити, якщо такий поширений в підлітковому віці сколіоз впливає на роботу всіх органів (за допомогою нейронних зв'язків, нервів, які тпро ущемляються, то навпаки дуже привільно себе почувають). А вже остеохондроз і його ускладнення, а тим більше - травми, можуть суттєво обмежити рухову активність людини.
Необхідність оперативного лікування
Більшість з захворювань хребта мають неврологічну природу та їх лікування зводиться до консервативної медикаментозної терапії, яка усуває запальні процеси, знімає обмеження і спазми. Але бувають випадки, коли одні лише пігулки не можуть дати і не дадуть жодного ефекту. Це складні прояви захворювань, які супроводжуються порушенням базових функцій організму (наприклад, нетримання калу або сечі), сильними болями,обмеженою рухливістю, або серйозні травми, які вимагають невідкладної операції на хребті або суглобах. Процес одужання після таких операцій буває досить тривалим, адже людину потрібно поступово поставити на ноги і повернути можливість рухатися повноцінно. Найчастіше, після оперативного втручання настає період реабілітаціі. Його однозначно зажадають такі операції, як:
- Ендопротезування кульшового та колінного суглобів;
- Операції з видаленням частини кістки і остеосинтез (установка фіксуючих конструкцій при складних переломах);
- Операції на сухожіліях і зв'язках;
- Операції на міжхребцевих грижах і т. П.;
Методики реабілітації
Залежно від характеру та складності оперативного втручання вибираються і методики, а також нормативи,. Неважко здогадатися, що в кожному конкретному випадку буде задействована різна схема відновлення, але в той же час, практично кожен випадок буде супроводжуватися використанням комплексів лікувальної фізкультури (ЛФК). Справа в тому, що практично завжди потрібно тривалий період спокою, що може негативно позначитися на м'язової і рухової активності, які доведеться поступово відновлювати.
Природно, все має проходити під постійним наглядом досвідченого реабілітолога. Крім ЛФК, також часто використовується методика рефлексотерапії або голковколювання, яка допомагає активізувати втрачені або ослаблені процеси. Для насичення клітин киснем застосовуються методики дихальної гімнастики, а поліпшити циркуляціюкрові допоможе гірудотерапія (використання п'явок).
Висновки
Слід розуміти, що захворювання хребта - це серйозний виклик людині, яка може докорінно змінити всю його майбутнє життя, тому процес реабілітації критично важливий, так само, як і терпіння і сила духу. Тільки так можна знову вернуться до звичного життя.